Trevor Brown

(Wieloletni członek zespołu Australii, Ateny 2004, Mistrzostwa Wspólnoty Brytyjskiej 2006, Mistrz Oceanii, nauczyciel, student psychologii)

„Moja współpraca z Jurkiem (1996-98) była doświadczeniem ciągłego uczenia się. On uczy najważniejszych punktów w mentalnym, taktycznym i technicznym przygotowaniu zawodnika; on jest idealnym trenerem i kierownikiem i osiągnął poziom elity we wszystkim co jest konieczne do przygotowywania kompetentnego gracza tenisa stosowego od początku do poziomu światowego. Wszystko czego nauczyłem się od Jurka, nadal wykorzystuję w mojej grze, w treningu, i w codziennym życiu i na zawsze pozostanie to moim zasobem. Dziękuję.” (2006.12)

„Jeden specjalny moment, który pozostanie ze mną na zawsze. Uczestniczyłem w turnieju z narodowym zespołem w Wietnamie. (W turnieju brały udział reprezentacje ponad 8 krajów Azji południowo-wschodniej, między innymi drużyna prowincjonalna reprezentująca Chiny). Jurek był trenerem i zagrałem decydujący mecz finałowy dla Australii przeciw reprezentacji Wietnamu. Było około 40 ° C, nie było żadnej klimatyzacji, około 5000 szalejących widzów kibicujących swojemu zespołowi. Przy stanie 2:2 w meczu, 1-1 w setach i 20-20, zagrałem dwie najlepsze piłki i wygrałem decydujący mecz. Koledzy z zespołu i Jurek, wszyscy byli w uniesieniu. To był sukces, który został osiągnięty po latach poświęcenia, treningu i wiary w siebie, którą Jurek wpoił w nas. Pracowałbym mocno przez kolejne 15 lat, aby móc przeżyć coś takiego jeszcze ponownie”. (2007.02)