IDEA INTEGRALNEGO TENISA STOŁOWEGO

CO TO JEST INTEGRALNY TENIS STOŁOWY?

Przygoda z FUNdamentami. Refleksje trenerskie Jana Ciepiała

Każda przygoda zaczyna się w jakimś miejscu i czasie. Czasami trwa krótko, czasami długo,  a bywa że kiełkuje jak Ziarno, które wyda plon dopiero w przyszłości… Moja przygoda z ,,Fundamentami’’ zaczęła się dużo wcześniej, niż aktywność na warsztatach.

Minęło 7 lat Integralnego Tenisa Stołowego

Od wielu czytelników i uczestników różnych szkoleń otrzymywałem bardzo pozytywne informacje zwrotne i recenzje. Jednocześnie Internet stał się polem dyskredytowania w przybliżeniu wszystkiego, co jest związane z integralnym tenisem stołowym przez anonimowych autorów (lub autora?).

NA CZYM POLEGA INTEGRALNY MODEL?

Integracja Integralnych

Podsumowanie ankiety osób zainteresowanych teorią i praktyką integralną oraz jej zastosowaniem.

WIEDZA O TENISIE STOŁOWYM

Zintegrowany System Kwalifikacji w tenisie stołowym – telekonferencja

Od dwóch lat uczestniczę wraz z zespołem ludzi z PZTS, Instytutu Badań Edukacyjnych i Instytutu Sportu w pracach nad opisem kwalifikacji trenerskich. Jest to społeczna działalność, bardzo ciekawa i twórcza. Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) jest ściśle związany z konstruowaniem systemu szkolenia trenerów w naszym kraju.

Refleksje po Kongresie Nauki ITTF w Budapeszcie

Ponad 213 osób z 29 krajów, z 4 kontynentów zgłosiło ponad 100 abstraktów – to powinno zapewnić interesującą dyskusję między uczestnikami – powiedział Prezydent ITTF, Thomas Weikert, witając uczestników 16 Kongresu Nauki ITTF.

Jan Ciepiał: rewolucje w historii tenisa stołowego

Historia ludzkości pełna jest przykładów, że rewolucje stanowią paliwo postępu. Działo się tak w nauce, dzieje się tak w sporcie. A jakie rewolucje wydarzyły się w tenisie stołowym i jak ukształtowały ping-pong? Artykuł Jana Ciepiała.

CHIŃSKI TENIS STOŁOWY

Tenis stołowy, nic lepszego pod słońcem

„Tenis stołowy – (nie ma) nic lepszego pod słońcem” (Chiński tytuł: Pingpingpangpang Tianxiawushuang) to 7 edycja piosenki pod tym tytułem. Za każdym razem słowa są nowe i związane z kolejną wielką imprezą tenisa stołowego. 7 edycja była napisana przed 51 Mistrzostwami Świata w Rotterdamie (2011).