Podsumowanie cyklu warsztatów w Małopolsce
20.06.2015.

Podsumowanie całorocznego cyklu warsztatów            w Małopolsce

 

 

O warsztatach szkoleniowych dla dzieci i integracji klubów biorących udział w programie "FUNdamenty, od marzenia do mistrzostwa" opowiada Magdalena Górowska.

Warsztat, który przeprowadziliśmy 14 czerwca w Krakowie w obiektach KS Bronowianka Kraków, zamknął całoroczny cykl  FUNdamentowych szkoleń dla dzieci w Małopolsce.

Na warsztatach spotykaliśmy się regularnie, jeden raz w miesiącu od września 2014 r do czerwca 2015 r. W całorocznym cyklu regularnie uczestniczyły dzieci z następujących ośrodków tenisa stołowego: KS Bronowianka Kraków, AS Progres Kraków, CKIS Skawina, ULKS Lachowice, LKS Piotrowice, MKS Tarnowia Tarnów, UKS Matt Kraków, Miechów, LUKS Skrzyszów a okazjonalnie z innych Klubów jak: KS Spójnia Warszawa, UKS Darex Janówek, MKS Skawa Wadowice. W sumie w warsztatach uczestniczyło 82 zawodników, a prawie połowa z nich uczestniczyła w spotkaniach min. 3 razy. W szkolenie dzieci włączyło się 8 trenerów, uczestników programu FUNdamenty: Anna Połeć, Kamila Kajniak, Beata Mlicka, Magdalena Górowska, Rafał Utylski, Krzysztof Żebro, Stanisław Ocłoń, Mariusz Cur.

Naszym celem była intergacja szkolenia, które prowadzimy na co dzień w klubach – wspólny trening zawodników z różnych ośrodków znacznie wyrównywał poziom grup szkoleniowych (intensyfikował trening) a zaangażowanie trenerów umożliwiło tworzenie małych grup treningowych i mocno zindywidualizowaną pracę.

Warsztaty miały dawać dzieciom to co w FUNdamentach najcenniejsze: indywidualne podejście i szacunek do każdego dziecka; wiedzę i metodykę w oparciu o światowe standardy; atmosferę życzliwości i radości z uprawiania tenisa stołowego.

Trenerom warsztaty stworzyły możliwość poszerzenia perspektywy postrzegania prowadzonych na co dzień zawodników o „oczy innego trenera”, inicjowały i kontynuowały wymianę myśli szkoleniowej, wreszcie dawały poczucie wsparcia w dążeniu do budowania silnego, zbudowanego na solidnych FUNdamentach tenisa stołowego w Małopolsce.

Czerwcowy warsztat zakończyliśmy konkursem wiedzy o tenisie stołowym oraz turniejem podsumowującym. Zwycięzcy zmagań otrzymali nagrody. Wyróżniliśmy również osoby, które uczestniczyły w 9 z 10 warsztatów – za systematyczność i zaangażowanie w mądrą pracę, która zawsze procentuje.

Już myślimy jak lepiej zorganizować nowy cykl warsztatów – spotykamy się znowu we wrześniu 2015 roku!

Buduj z nami silne FUNdamenty w Małopolsce !

                                                         Magdalena Górowska

 

zdjęcia: Kamila Kajniak

 


Dodaj do Ulubionych (220) | Zacytuj ten artykuł na twojej stronie | Odsłon: 2245

Komentarz (1)
Komentarz RSS
1. 21-06-2015 22:33
 
Wrażenia
Gratuluję wszystkim począwszy od trenerów i zawodników oraz Panu Jerzemu Grycanowi, inicjatorowi tego przedsięwzięcia za nowoczesne podejście do naszej dyscypliny. Obserwuję wasze poczynania w ramach możliwości i jestem pod wrażeniem, oczywiście bardzo pozytywnym.
Gość
 

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, by zatkać twoją witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojrej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłąćzawartości prawdopodobnie wpisano zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
WWW
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved