Zwycięstwo na Węgrzech
11.11.2015.

Zuzanna Sułek usłyszała Mazurka Dąbrowskiego a Patryk Pyśk zdobył srebrny i brązowy medal na Olympic Hopes w Węgierskim Szobathely.

 

Gratulacje dla Prezesa LKTS Lubanty Luboń i (w tej samej osobie) trenera Mariusza Pyśka oraz całego Zespołu Lubońskiego.

 

Zawodnicy Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego udanie zadebiutowali w kadrze narodowej podczas prestiżowego turnieju Olympic Hopes, który odbył się w Węgierskim Szobathely. Zuzia i Patryk wrócili z Węgier z trzema medalami, reprezentowali Polskę w turnieju drużynowym oraz indywidualnym.

Zuzanna Sułek wspólnie z Elżbietą Kwiatkowską z Brzegu Dolnego oraz Wiktorią Wrzosek z Rawy Mazowieckiej zdobyły złoty medal w turnieju drużynowym. Po raz pierwszy w karierze niespełna 12-letnia zawodniczka LKTS Luvena Luboń stojąc na najwyższym stopniu podium usłyszała hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego. Zuzia zdobyła najwięcej punktów dla zespołu polskiego, wygrała cztery z pięciu meczów. W grach singlowych pomimo trzech zwycięskich pojedynków, nasza zawodniczka zajęła 3 miejsce w grupie i niestety nie awansowała do fazy finałowej turnieju. Być może zabrakło Zuzi sił po bardzo intensywnej i efektownej grze w turnieju drużynowym.

Patryk Pyśk i jego koledzy Maksymilian Miastowski z Gdańska oraz Kuba Kwapiś z Rawy Mazowieckiej zaprezentowali się równie dobrze i wywalczyli srebrny medal w turnieju drużynowym. Zwyciężyli Słowacy, których w bezpośrednim meczu pokonał zespół Polski, ale w końcowej punktacji lepsi okazali się nasi południowi sąsiedzi. Patryk wygrał dwa z trzech meczów.W turnieju indywidualnym wychowanek LKTS Luvena Luboń zaprezentował się bardzo dobrze, pomimo przegranego pierwszego meczu w grupie wygrał pewnie kolejne cztery pojedynki i awansował do fazy finałowej zawodów. W półfinale turnieju po dobrej i emocjonującej grze Patryk przegrał z Maksymilianem Miastowskim. Ostatecznie Patryk Pyśk w turnieju indywidualnym zdobył brązowy medal.

Wyjazd na turniej do Szobathely należy uznać za bardzo udany, zwłaszcza pod względem szkoleniowym. Wróciliśmy z kilkugodzinnym materiałem wideo do przeanalizowania gry naszych zawodników. Zuzia i Patryk rozegrali kilkanaście meczów z rówieśnikami na zbliżonym poziomie, zdobyli doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Mariusz Pyśk

 

zdjęcia na stronie:

http://e-lubon.pl/news/2015-11-11/sukcesy-zuzanny-sulek-i-patryka-pyska-na-wegrzech-10056

http://www.pzts.pl/aktualnosci/sukcesy-polakow-w-turnieju-olympic-hopes-w-szombathely


Dodaj do Ulubionych (184) | Zacytuj ten artykuł na twojej stronie | Odsłon: 1256

Bądź pierwszym, komentującym ten artykuł
Komentarz RSS

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, by zatkać twoją witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojrej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłąćzawartości prawdopodobnie wpisano zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
WWW
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved