Garść refleksji Piotra Ciszaka przed sezonem
21.08.2016.

Garść refleksji Piotra Ciszaka przed nowym sezonem

.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatniego dnia pobytu na obozie ITS w Luboniu

 

Cieszę się bardzo z tego, że mam też swój mały wkład w program FUNdamenty. Każdy z nas dokłada swoją cegiełkę do integralnego systemu szkolenia. Dzieci z Fundamentów osiągają sukcesy w Polsce – medale podczas Mistrzostw Polski. Fundamenty zapewniają stały rozwój osobisty – telekonferencje, obozy, warsztaty. Wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia i trzeba to traktować jako wyzwanie.

Zapraszam kolejnych trenerów do zaangażowania się w program FUNdamenty. Stałe poszerzanie wiedzy to klucz do sukcesu. Kluczowe w nauczaniu techniki jest to, że mamy wszystko bardzo dokładnie omówione, że jest każde uderzenie rozpracowane. Wykorzystujemy wiedzę o tym, jak się szkoli mistrzów w tenisie stołowym. Koncentrujemy się na technice.

Rozwijamy tenis stołowy w Luboniu. Prowadzimy prezentacje dla dzieci w szkołach podstawowych. Wielkie podziękowania za współpracę dla Prezesa i Zarządu oraz wszystkich sympatyków Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. Był to udany sezon w klubie, grupa naborowa najlepsza w historii LKTS Luvena Luboń. Wielkie gratulacje dla Asi, Huberta i Patryka.

  

Cennym doświadczeniem był udział w tegorocznych obozach letnich w Luboniu i w Limanowej. Szkolenie zawodników w różnych stylach gry - „mały świat” co pozwala na ogromną różnorodność treningu. Grupy treningowe liczą max. 8 osób na trenera. FUNdamenty zakładają doskonalenie, stałe uczenie się, otwarty umysł, zdolność przyjmowania naukowych faktów. Podstawą działania jest wiedza, podstawą wiedzy jest analiza, co działa, a co nie działa. Albo  wygrywasz albo się uczysz (czyli wyciągasz wnioski). Porażka jest po prostu okazją by spróbować ponownie tym razem bardziej przemyślanie.

W programie FUNdamenty kluczowa jest pasja trenerów. Wyzwaniem jest jednak jeszcze bardziej skrupulatne realizowanie założeń programu "FUNdamenty- od marzenia do mistrzostwa" autorstwa Jerzego Grycana. To jest nasza szansa na dalszy postęp. Jest to proces wieloletni- wyszkolenie kompetentnego trenera. Uczyć się od innych. Uczyć się całe życie. Staram się być elastyczny, jeśli coś nie działa to zmieniam to - aktualna potrzeba „tu i teraz”. Obserwacja zawodów i ich analiza umożliwia dostosowanie treningu do wymagań zawodów. Rozwój, a nie wynik. Nie myślimy o wynikach tylko o tym, aby opanować wszystkie techniki.

 

Dla dzieci największą motywacją jest postęp. Ważne, że uczymy nie tylko spraw związanych z tenisem, ale też dotyczących wielu aspektów życiowych. Cieszy wyszkolenie techniczne, poziom techniki wśród dzieci z programu FUNdamenty. Ważne, że poprzez telekonferencje jesteśmy w stałym kontakcie ze szkółkami FUNdamentów z całego kraju. W klubie LKTS Luvena Luboń mamy w 100% FUNdamentowy system szkolenia. Tworzymy fantastyczny zespół życzliwych, otwartych, ambitnych ludzi wspierających się i uczących się od siebie nawzajem. Chcemy, aby naszą pracę wypełniała refleksja nad treningiem, nad sobą, nad współpracą z innymi – co przyczynia się do mądrego rozwoju każdego z nas. Uczymy zawodników jak kontrolować emocje, jak wchodzić w stan optymalnej gotowości do gry, na czym się koncentrować. Staramy się stworzyć sieć szkółek FUNdamentów w Wielkopolsce.

Założeniem programu FUNdamenty jest całoroczne szkolenie trenerów poprzez cykl warsztatów, telekonferencji, studiowanie materiałów szkoleniowych, tworzenie nowych szkółek oraz wspólne akcje szkoleniowe (warsztaty, konsultacje i obozy) z udziałem zarówno trenerów oraz młodych adeptów tenisa stołowego. Zapraszamy.

Piotr Ciszak

 

 

 

zdjęcia: Lucyna Dąbrowska

 


Dodaj do Ulubionych (219) | Zacytuj ten artykuł na twojej stronie | Odsłon: 1602

Bądź pierwszym, komentującym ten artykuł
Komentarz RSS

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, by zatkać twoją witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojrej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłąćzawartości prawdopodobnie wpisano zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
WWW
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved