Warsztaty w Czechowicach-Dziedzicach
22.10.2016.

 Warsztaty w Czechowicach-Dziedzicach

Trening fizyczny dla tenisistów stołowych

Zdjęcie z obozu w Limanowej I turnus 2016 r.

 

14-16 października 2016 w Czechowicach- Dziedzicach odbyły się Warsztaty FUNdamenty 0 "Trening fizyczny dla tenisistów stołowych"

 

Garść przemyśleń po szkoleniu:

„Zostaję z wieloma cennymi informacjami, które muszę poukładać sobie w głowie, muszę ochłonąć i na spokojnie zacząć budować plan.”

„Jestem zaskoczony. Po FUNdamentach 1 i 2, gdzie uzyskałem wiedzę jak wszystko można robić lepiej, inaczej, wydawało mi się, że trening fizyczny to będzie tylko uzupełnienie, a tu kolejne takie przytłoczenie ogromem wiedzy. Trzeba to przepracować, wiele przerobić, by trening fizyczny był taki, jakiego sobie życzymy”.

„Nie żałuję, że wziąłem udział w tych warsztatach, a może nawet żałuję, że wziąłem udział tak późno.”

„Jak zwykle ogrom wiedzy, którą muszę sobie jeszcze prześledzić, przyswoić. To co zobaczyliśmy tutaj, a to co robiliśmy dotąd, to dwie różne bajki”.

„Jak opracujemy taki plan treningu fizycznego dla każdego dziecka to dużo łatwiejsza będzie później praca. Jak dzieci nauczą się tych ćwiczeń to będą efekty”.

„Myślę, że jestem w stanie wpleść dodatkowo 15- 20 min. treningu fizycznego w każdy trening tenisa stołowego. Wiem, że dzieci bardzo to lubią, lubią się zmęczyć fizycznie”.

„Myślę, że to jest ważne ogniwo w szkoleniu dzieci. Jeśli poszerzymy grupę trenerów, która brała udział w tym szkoleniu to inaczej będziemy rozmawiać na obozach, możemy podnieść jakość pracy”.

„Narzędziem do pogłębiania tego co robimy na warsztatach są telekonferencje. Są one kontynuacją warsztatów”.

„Myślę, że warsztat jest kolejnym krokiem żebyśmy byli kompetentni w każdym aspekcie treningu i żebyśmy dobrze robili to co robimy”.

„Jeśli chodzi o trening zwinności to mam pewien obraz w głowie i pewną myśl szkoleniową, teraz muszę to poukładać.”

„Imitacja jest uniwersalnym sposobem nie tylko do doskonalenia techniki ale bardzo istotna w treningu fizycznym.”

„Mój wniosek jest taki, że treningu fizycznego powinno być więcej.”

„Teraz widzę, że imitacje, które robimy na co dzień, można robić w różnych wersjach na zwinność, szybkość, wytrzymałość. Robimy na pracę nóg, technikę, ale za mało jest tych akcentów na trening fizyczny.”

„Cała zwinność ukierunkowana dotyczy techniki, to jest też trening techniczny. Zasady dotyczące nauczania zwinności to są zasady nauczania techniki gry.”

„Skoro tenis stołowy uprawia się w sali, to trening fizyczny (ile się da) trzeba prowadzić na zewnątrz np. imitacje można ćwiczyć na boisku.”

„Jeśli ktoś gra atak szybki a ktoś inny atak topspinowy, to dla nich musi być różny trening ukierunkowany, nawet trening ogólny może być zróżnicowany dla różnych osób (np. wytrzymałość dla obrońców)”

„Na obozach robimy testy, widzimy jakie ktoś ma wyniki i od lat mamy informacje, możemy je porównywać, dzięki temu możemy robić lepsze indywidualne plany treningowe dla poszczególnych osób.”

 


Dodaj do Ulubionych (188) | Zacytuj ten artykuł na twojej stronie | Odsłon: 1464

Komentarz (1)
Komentarz RSS
1. 07-11-2016 15:00
 
Najświeższe informacje i typy tenisowe.
Gość
 

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, by zatkać twoją witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojrej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłąćzawartości prawdopodobnie wpisano zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
WWW
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved