Refleksje Piotra Ciszaka po obozie w Limanowej
01.08.2017.

Refleksje Piotra Ciszaka po obozie w Limanowej

Drugi turnus obozu ITS w Limanowej 15-25 lipca 2017

 

Za sobą mam 13 obóz Integralnego Tenisa Stołowego, a przede mną 14 obóz. Miniony sezon był bardzo udany jeśli chodzi o dalszy rozwój trenerski: udział w Telekonferencjach dwa razy w tygodniu przez większość sezonu oraz szkolenia z cyklu FUNdamenty 0 i Fundamenty 4 - odpowiednio dotyczące przygotowania fizycznego i organizacji szkolenia. Były to dla mnie bardzo ciekawe warsztaty, które w sposób znaczący wzbogaciły moją wiedzę na temat szkolenia.

 

Myślę, że wiedza zdobyta podczas warsztatów, ale również i podczas cotygodniowych telekonferencji, pozwoliła mi na szersze spojrzenie na wieloletni proces szkolenia dzieci i młodzieży. Codzienna praca była świetną okazją, żeby "szlifować" swoje umiejętności, a największy test jakości pracy i wykorzystania wiedzy w praktyce doświadczam na obozach.

Przed każdymi zajęciami odbywa się prezentacja multimedialna tematu treningu, jak poszczególne elementy ćwiczone na zajęciach wykonują mistrzowie –najlepsi tenisiści na świecie.

Według mnie jest to bardzo ważna część treningu – wyznaczenie celów realizowanych na jednostce treningowej – ponieważ zwiększa to świadomość zarówno zawodnika jak i trenera, co pozwala osiągnąć lepsze rezultaty szkoleniowe. Wiedza przekazywana przez Trenera Jerzego Grycana oraz wymiana doświadczeń i pomysłów z pozostałymi trenerami, dała mi możliwość zrobienia kolejnego kroku jako trenerowi tenisa stołowego. Cieszy wzrost motywacji dzieci, spora grupa trenowała nawet 3 razy dziennie ! Ambitna postawa sprawiła, że postęp był widoczny z dnia na dzień.

Grupa treningowa podczas obozu w Limanowej wykazała duże zaangażowanie, a dobre oceny na podsumowaniu treningu były realną oceną sytuacji. Ćwiczyli zawodnicy, którzy chcą trenować i rozwijać umiejętności gry w tenisa stołowego. Tutaj na obozie nie było zmarnowanego czasu. Wyjeżdżam z poczuciem dobrze wykonanego zadania. Wcześniejsze doświadczenia trenerskie pozwoliły mi efektywniej pracować z przedstawicielką stylu gry kombi-ataku topspinowego.

 

 Mam energię do dalszej pracy. Wiem, że mogę sporo poprawić, dlatego nie mogę się doczekać obozu w Luboniu. Programu FUNdamenty - od marzenia do Mistrzostwa jest dla mnie ciągłą inspiracją i wzbogaca mój warsztat trenerski. Według mnie program FUNdamenty jest szansą na wprowadzenie w Polsce pewnego porządku, że na etapie Fundamentów 1 muszą być zrobione pewne rzeczy, na etapie FUNdamentów 2 i 3- kolejne. 

 

Cenię sobie opracowywanie “rocznych planów szkolenia”, wyjechałem z obozu ze swoim indywidualnym planem szkolenia dla zawodników LKTS Luvena Luboń (zawierającym wszystkie aspekty profesjonalnego przygotowania zawodnika). 

Dziękuję Wszystkim  za ogromną pracę, którą wykonaliśmy, za bardzo dobrą współpracę wszystkich, którzy uczestniczyli w tym obozie.

                                            Piotr Ciszak

 

 

 

Zdjęcia: Bogdan Pakuła

 

Bardzo dziękujemy za pękne zdjęcia!

 

 


Dodaj do Ulubionych (68) | Zacytuj ten artykuł na twojej stronie | Odsłon: 513

Bądź pierwszym, komentującym ten artykuł
Komentarz RSS

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, by zatkać twoją witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojrej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłąćzawartości prawdopodobnie wpisano zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
WWW
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved