Tomasz Szary o FUNdamentach 5
09.10.2017.

Tomasz Szary o FUNdamentach 5

Czechowice -Dziedzice  6-8 października 2017

 

W Czechowicach - Dziedzicach odbyły się pierwsze warsztataty FUNdamenty 5 dotyczące taktyki gry i strategii taktycznych w różnych stylach gry.

„Po kilku latach pracy z dziećmi udało nam się doprowadzić do utworzenia w klubie tzw. „małego świata”, czyli grup treningowych, w których znajdują się zawodnicy o różnych stylach gry np. grający uchwytem europejskim, piórkowym w różnych odmianach, zawodnicy ataku szybkiego, kombi – ataku, ataku topspinowego obustronnego i jednostronnego, leworęczni. Równocześnie z rozwojem zawodników w różnych stylach gry wzrosły wymagania dotyczące treningu taktycznego dla wszystkich stylów. Szkolenie dało nam ogromną dawkę wiedzy o strategiach taktycznych – jak wygrywać akcje w różnych fragmentach gry i  przeciwko zawodnikom różnych stylów np. jak grać serw – atak przeciwko kombi atakowi, a jak przeciwko atakowi szybkiemu. Wszystkie moduły poparte szczegółową analizą wideo aktualnej czołówki światowej. Bardzo cennym doświadczeniem dla naszych trenerów była analiza niemal wszystkich zawodników klubu w celu możliwie wczesnego określenia predyspozycji do doboru stylu gry. Pod uwagę braliśmy testy sprawności fizycznej, typ budowy ciała, cechy mentalne, technikę gry i inne. W oparciu o taką analizę powstały hipotezy, jaki styl będzie odpowiedni dla naszych dzieci w wieku nawet 7 lat! Ogromne wrażenie zrobiły na nas analizy statystyczne gier zawodników czołówki światowej, które obalają wiele mitów krążących w tenisie stołowym

Wiedza zdobyta na tych warsztatach będzie miała ogromny wpływ na planowanie naszego procesu treningowego, podobnie jak to miało miejsce rok temu po warsztatach dotyczących treningu fizycznego w nowoczesnym tenisie stołowym”.

                                                                                     Tomasz Szary 

zdjęcia: Tomasz Szary

 


Dodaj do Ulubionych (117) | Zacytuj ten artykuł na twojej stronie | Odsłon: 745

Bądź pierwszym, komentującym ten artykuł
Komentarz RSS

Napisz Komentarz
  • Proszę utrzymaj temat wiadomości związany z przedmiotem artykułu.
  • Osobiste słowne ataki będą usunięte.
  • Proszę nie używaj komentarzy, by zatkać twoją witrynę. Taki materiał będzie usunięty.
  • Upewnij się zanim klikniesz przycisk 'Wyślij', czy widzisz poprawny kod zabezpieczń chroniący naszą witrynę przed spamem. Jeśli nie, kliknij *Odśwież Stronę* w twojrej przeglądarce.
  • Jeśli nie możesz przesłąćzawartości prawdopodobnie wpisano zły kod bezpieczeństwa.
Imię:
E-mail
WWW
Tytuł:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod:* Code
Powiadom mnie o komenatrzach

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved