Podsumowanie szkolenia FUNdamenty 0, które odbyło się on- line 19-21 lutego 2021. Tematem szkolenia było przygotowanie fizyczne w tenisie stołowym.

Spotykamy się w ostatniej części podsumowującej nasze szkolenie. To jest nasz ważny rytuał. Zastanówmy się: Jaki był twój wstępny cel? Co wg ciebie tutaj wyszło pozytywnie, czego zabrakło, co można by poprawić? Jakie wypływają dla ciebie główne wnioski z tego szkolenia? Co dalej? Spójrzcie jeszcze raz na naszą mapkę, zobaczcie co zrobiliśmy podczas tego szkolenia fizycznego. Z czym zostajesz po szkoleniu?

Anna: Przede wszystkim dziękuję za kolejny kurs. Po raz pierwszy uczestniczyłam w treningu fizycznym. Każdy kurs z tobą jest motywujący, daje inspirację do działania. Oczekiwania moje dotyczyły poszukiwania nowych pomysłów. Pracuję w miarę metodycznie, ale na pewno w treningu fizycznym musi być urozmaicenie. Jeśli np. pracuję nad siłą, to nie mogą to być ciągle te same ćwiczenia. Należy spojrzeć na swoje warunki i zastanowić się, co mogę tutaj w tych warunkach zrobić. Pomyślałam sobie o tym, żeby motywować dzieci do zadań domowych. Wiele rzeczy w ramach treningu fizycznego dzieci mogą robić w domu. Miło było poznać nowe osoby. Bardzo dziękuję wszystkim.

Jan: Chcę wszystkim podziękować za wspólne warsztaty. Dla mnie jest to autentyczna przestrzeń dla ludzi, którzy szukają wiedzy profesjonalnej na temat szkolenia w tenisie stołowym. Jest niewiele takich miejsc. Bardzo trudno je znaleźć. Super, że jesteście, że można się wymienić poglądami i doświadczeniami. To super sprawa, że mogliśmy wszyscy współpracować. Razem tworzyć plan roczny dla treningu fizycznego. Często odświeżenie wydaje się otwierać zupełnie nowe wymiary. W szerszym kontekście. Super sprawa, że mogłem to odświeżyć. Co biorę dla siebie? Bardzo ważne dla mnie jest sprawa cross treningu dla tenisa stołowego. W wielu pozycjach książkowych czy artykułach jest wiele picowania na temat treningu fizycznego. Tutaj jest pokazane jak trening fizyczny może być narzędziem i środkiem dla rozwoju. Trening fizyczny jako środek do rozwoju treningu technicznego i taktycznego. Oszałamiające bogactwo filmów i materiałów na temat treningu fizycznego, które tutaj mogliśmy zobaczyć. Wszystko mi się podobało co tutaj robiliśmy, to świetnie zainwestowany czas. To świetnie, że mogłem odświeżyć ten program. Dziękuję

Małgorzata: Przede wszystkim po szkoleniu czuję się pewniejsza, jakie ćwiczenia w jakiej ilości robić. U ciebie wszystko jest bardzo uporządkowane i łatwiej można sobie to w głowie poukładać. Uczę dzieci monitorowania samych siebie, aby zapisywać w dzienniczkach wyniki swoich testów. Dzieci mają zwykłe zeszyty. Proszę ich, aby pisały cel treningu, jakie mają słabe strony, co mogą u siebie poprawić, jakie mają ulubione ćwiczenia, z czego są zadowolone, a z czego nie. Mówię, że będziemy robić za kilka dni testy. Zacznijcie robić te ćwiczenia w domu. I dzieci piszą to w swoich dziennikach. Bardzo mi zależało na treningu fizycznym i na jego planowaniu. Musi być więcej treningu fizycznego podczas moich zajęć i chcę, aby wszystko było systematyczne i w odpowiednich proporcjach. Bardzo chciałabym się spotkać na sali, tak jak kiedyś.

Krzysztof J.: Wziąłem ze szkolenia bardzo dużo. Zaspokoiłem swoją ciekawość. Mam przekonanie, że wykonywanie tych ćwiczeń na treningu jest absolutnie konieczne. U mnie jest to ciężkie ze względu na sposób organizacji zajęć i brak dostępu do sali w takiej ilości, jak bym chciał. Byłem już na FUNdamentach 1 i FUNdamentach 2. FUNdamenty 0 fajnie to uzupełniają. Skompletowałem wiedzę. Na pewno będę stosował te rzeczy, o których mówiliśmy. Na pewno będę stosował testy. Bardzo mi się podobała ta kompensacja, o której mówiliśmy dzisiaj. Podobała mi się mnogość, wielość materiałów, z którymi spotkaliśmy się na tym kursie. Przejrzałem wszystkie treningi, które nadesłałeś wczoraj. Dziękuję za szkolenie i wszystkim uczestnikom za cenne uwagi.

Krzysztof S.: Przede wszystkim chcę podziękować za organizację tego kursu. Chcę podziękować wszystkim trenerom za wiele cennych uwag na tym szkoleniu. Ja jestem początkujący w tym tenisie, widzę dużo błędów, które robię, mimo szczerych chęci i dobrej pracy. Mam dużo do poprawy. Na pewno plan to podstawa, tego planu u mnie nie ma. Nie było u mnie przygotowania fizycznego. Muszę taki plan stworzyć na nowy sezon, i na końcówkę tego. Zdecydowanie podobała mi się wymiana informacji. Gdy pytałem o coś, to dostałem dużo odpowiedzi. W różnych zakresach. Miło było was poznać. Mam jeszcze sam dużo do poprawy, i każda wasza uwaga była na wagę złota. Mam bardzo dużo pytań. Na przykład jak łączyć pracę nóg z pracą rąk. Na część tych pytań udało mi się uzyskać odpowiedzi. Jestem bardzo zadowolony, bardzo dużo się nauczyłem. Dziękuję.

Jerzy Grycan: Ja też wszystkim dziękuję za udział i za współpracę. Bardzo sobie cenię to spotkanie. Też mam nadzieję, że z tego powinny być dobre owoce, ulepszone szkolenie i postęp naszych wychowanków w zakresie treningu fizycznego, sprawności fizycznej, wpływający na technikę i taktykę. Dziękuję. Zapraszam serdecznie na kolejne FUNamenty.