FUNdamenty 2 w Czechowicach-Dziedzicach 5-6-7.10.2018

5-6-7  października odbyła się pierwsza część szkolenia dla trenerów FUNdamenty 2 w Czechowicach – Dziedzicach

Wpisy na stronach facebookowych klubów:

Dolnobrzeska Szkółka Tenisa Stołowego – Marek Chrabąszcz

Tuji (突击), gongda (攻打) czy kuaidai (快带)…

Dla niektórych to tylko obce chińskie słowa ale dla moich podopiecznych to kolejne nowe uderzenia w tenisie stołowym, które od najbliższego treningu staną się ich „alfabetem tenisa stołowego”.

Podczas trzydniowego szkolenia w ramach programu FUNDAMENTY 2 w Czechowicach-Dziedzicach miałem możliwość odświeżenia sobie wiadomości na temat najnowszych technik gry w tenisa stołowego stosowanych zarówno przez graczy chińskich jak i zawodników z czołówki europejskiej.

Zajęcia prowadzonego przez trenera klasy mistrzowskiej Jerzego Grycana, posiadającego niebagatelną wiedzę na temat wszystkich technik stosowanych w tenisie stołowym, dały mi możliwość usystematyzowania a jednocześnie pogłębienia wiedzy z tenisa stołowego.

Ciekawe wykłady na temat poszczególnych technik uderzeń poparte głęboką analizą wideo, merytoryczną dyskusją oraz praktyczną nauką poszczególnych uderzeń pozwoliły mi na nauczenie się nowych nieszablonowych uderzeń, które w przyszłości z pewnością przekażę swoim podopiecznym

Trwa szkolenie trenerów w Czechowicach-Dziedzicach🏓
W ten weekend gościmy, aż 13 szkoleniowców z różnych części kraju, którzy pod okiem Trenera Jerzego Grycana doskonalą umiejętności w programie Fundamenty 2.

Szkolenie obejmuje:
-Przygotowanie trenera do realizacji etapu podstawowego dla dzieci w wieku 9-12 lat;
– naukę i metodykę całej gamy około 250 technik w tenisie stołowym m.in. plan roczny na etapie 9-12;
– atak-kontratak szybki; atak-kontratak topspinowy, przebicie-kontratak, serw-kontratak, podcięcie-kontratak, odbiór-kontratak

Oczywiście w szkoleniu uczestniczy zespół trenerów MKS Czechowice-Dziedzice 👍

 
 

zdjęcia: J. Piątek, M.Chrabąszcz, J.Grycan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy