Refleksjami po warsztacie podzielił się z nami Sekretarz Miasta Międzyzdroje – Henryk Nogala.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach, którzy mieli przyjemność być na spotkaniu wprowadzającym do treningu mentalnego, (wraz z grupa zawodników UKS „Chrobry”), to: Zastępca Burmistrza, Kierownik Referatu Nieruchomości, Kierownik Referatu Budżetu i Finansów, Inspektor ds. Kontroli Wewnętrznej, Inspektor ds. Ochrony Środowiska, Kadrowa Urzędu Miejskiego i Sekretarz Miasta.

To warsztatowe spotkanie naszym zdaniem było bardzo dobrze poprowadzone. Pomimo, że było ustawione pod kątem sukcesu sportowego, w wielu aspektach można je było przełożyć na płaszczyznę sukcesu pracownika samorządowego.

Mapa rzeczywistości, obszary UMYSŁU, CIAŁA, KULTURY i ORGANIZACJI, wykorzystywanie silnych stron, niwelowanie stron słabszych, doświadczenia z lepszymi, świadomość, że to wszystko musi zadziałać razem i zaczyna się od głowy, ma wiele wspólnego z karierą urzędniczą. Kontrola emocji, koncentracja, systematyczność, pracowitość, przykłady Andrzeja Grubby i Adama Małysza oraz analiza wywiadu przeprowadzonego z Personem, to kolejne obszary do przemyśleń, jak można niektóre elementy przenieść do pracy w samorządzie.

Na spotkaniu z Panem robiłem notatki, którymi podzieliłem się na zebraniu ze wszystkimi pracownikami Urzędu Miejskiego. Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dziękuję za zaproszenie do uczestnictwa w warsztacie i za ślad jaki on pozostawił w naszych głowach. Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam
Henryk Nogala – Sekretarz Miasta Międzyzdroje