Czy właściwie demonstrujemy prawidłowy serw na zajęciach nauki serwów? Czy wszystkie szkolone przez nas dzieci prawidłowo serwują na treningach i zawodach?

Kilka lat temu oglądałem mecz decydujący o awansie na Igrzyska Olimpijskie 2004. Filimon (Rumunia) grał z J.Perssonem (Szwecja). W decydującym secie Filimon miał pierwszą piłkę meczową i sędzia odebrał mu punkt za ‘nieprawidłowy serw’, chwilę potem miał kolejną piłkę meczową i sędzia odebrał mu kolejny punkt. Niestety Filimon nie wytrzymał dalszej końcówki i… Persson awansował na Igrzyska 2004.
 
Nieprawidłowy serw jest niestety częstym problemem zawodników na różnym poziomie zaawansowania. Wizytując parę dni temu jedną z naszych szkółek (w ramach programu FUNdamenty) zauważyłem, że niektóre szkolone przez nas dzieci nie zawsze serwują prawidłowo. Przepis dotyczący
  • UTRZYMANIA PIŁECZKI NA POWIERZCHNI OTWARTEJ DŁONI (z odwiedzionym kciukiem),
  • KONIECZNO?CI PODRZUCENIA PIŁECZKI 16CM PIONOWO W GÓRę,
  • z pozycji powyżej powierzchni stołu,
  • za linią końcową stołu i
  • między przedłużeniem linii bocznych itp.
obowiązuje!
 
Sprawdzajmy czy właściwie demonstrujemy prawidłowy serw na zajęciach nauki serwów oraz czy wszystkie szkolone przez nas dzieci prawidłowo serwują na treningach i zawodach 
 
Przesyłam Wam kilka linków przydatnych do naszego szkolenia. Poniżej są linki do aktualnych przepisów dotyczących podania w tenisie stołowym. Tak mówi oficjalny przepis w języku angielskim:
 
Zobaczmy jak brzmi w języku polskim (w tłumaczeniu Pana Władysława Chrabąszcza):
 
Poniżej jest dodatkowy ciekawy link do demonstracji prawidłowego podania, który możemy przekazać wszystkim szkolonym przez nas dzieciom:
 
Życzę wszystkim prawidłowego serwowania.
 
Pozdrawiam serdecznie
Jerzy Grycan