W  turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników, a najmłodsi uczestnicy to pięciolatkowie. Brawo! W zawodach uczestniczyła grupa dzieci z Lubonia/Poznania, między innymi Patryk Pyśk.

Kilka słów o Patryku: wiek blisko 8 lat, gra w tenisa stołowego od marca tego roku, czyli 9 miesięcy.  Od początku trenuje zgodnie z programem FUNdamenty Tenisa Stołowego Jerzego Grycana.  Patryk od września trenuje 5 razy w tygodni (12-15 godzin tygodniowo), reprezentuje LKTS Luboń.  Bez wątpienia uczestnictwo w turnieju wyzwala w nim dodatkowe emocje oraz motywację do dalszej gry. Oczywiście wybraliśmy się na zawody z pełną świadomością co jest dla Patryka w tym momencie najważniejsze i jak wiele jest jeszcze do zrobienia, poznania nowych technik gry itd. Miała być to dobra zabawa z poważnym podejściem do gry na punkty. Myślę, iż możemy być zadowoleni gdyż Patryk zajął tym razem 3 miejsce co oznacza, że poprawił wynik z I WTK o 2 pozycje.

Najbardziej jednak jestem zadowolony z postępu, który udało się uzyskać od ostatnich zawodów. Poprawa serwisu – dużo większa różnorodność, serwis zagrywany zgodnie z przepisami – odpowiednia postawa gotowości,  gra z różnym miejscem upadku piłki  czasami kosztem straconego punktu  itp.  Ponadto z turnieju wracamy bogatsi o wiedzę, która wynika z  gry Patryka podczas sobotniego turnieju i jeszcze bardziej zmotywowani do ciężkiej pracy. Teraz jest czas na wspólne podsumowanie turnieju, omówienie co było na plus a co na minus i oczywiście wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

Trener i przede wszystkim tata Patryka
Mariusz Pyśk