W Gnieźnie 3 czerwca odbył się Wielkopolski Turniej Skrzatów i Żaków. Po raz kolejny zainteresowanie turniejem było bardzo duże. Oczywiście w zawodach uczestniczyły także dzieci z Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego Lubanta Luboń.

Kilka słów o szkoleniu najmłodszych zawodników LKTS. Od sierpnia 2011r zarząd klubu z prezesem Maciejem Kędziorą na czele postanowił rozpocząć na szerszą skalę szkolenie dzieci.

Rozpoczęto nabór dzieci, zwiększono ilość treningów dla chłopców i dziewczynek, które już wcześniej w klubie trenowały lecz tylko raz w tygodniu. Wraz z tymi zmianami rozpoczęto szkolenie zgodnie z programem “FUNdamenty Tenisa Stołowego” Jerzego Grycana.

Myślę, że teraz śmiało możemy powiedzieć TAK, OPŁACAŁO SIę!!!

Dość niespodziewanie dla wielu osób, w najmłodszej kategorii Skrzatów LKTS Lubanta Luboń osiągnął bardzo dobre wyniki. Zuzia Sułek zdobywając II miejsce została V-ce Mistrzynią Wielkopolski a Patryk Pyśk wygrał zawody i został Mistrzem Wielkopolski

Bardzo cieszą postępy, które można było zauważyć gołym okiem.  Bez wątpienia to dopiero początek długiej i ciężkiej drogi do MISTRZOSTWA ale mam wrażenie, że pierwszy mały krok już zrobiliśmy.

 Mariusz Pyśk

Poczytaj więcej o “Młodych mistrzach tenisa stołowego z Lubonia” w gazecie internetowej e-lubon.pl