Udział młodych tenisistów stołowych z Lubonia w międzynarodowym turnieju MINI CUP Drzonków 2012.

W dniach 22-23 września w Drzonkowie zorganizowano międzynarodowy turniej tenisa stołowego dla dzieci – MINI CUP Drzonków 2012. W imprezie wzięło udział około 180 uczestników z Polski, Niemiec, Belgii i Luksemburga. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: skrzaci (2003 i młodsi), żacy(2001 i młodsi) oraz młodzicy(1999-2000). Rywalizacja trwała dwa dni. Turniej rozgrywano na 32 stołach w systemie grupowo-pucharowym.  W turnieju uczestniczyły także dzieci z Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego Lubanta Luboń. Tym razem  klub był reprezentowany przez Zuzię Sułek, Weronikę Dombka, Maję Zielińską, Patryka Pyśka, Krzysztofa Witkowskiego oraz Jana Kuźniarka (wszystkie w/w osoby uczestniczą w szkoleniu zgodnie z programem FUNdamenty Tenisa Stołowego Jerzego Grycana.

Był to pierwszy tak duży turniej w którym uczestniczyły dzieci z Lubonia. Bez wątpienia było to bardzo cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Każdy z uczestników rozegrał po kilkanaście meczów, także z zawodnikami reprezentującymi inne kraje (Niemcy, Belgię oraz Luksemburg). Była to super okazja do poznania różnych technik oraz stylów gry. Bardzo cieszy fakt, że nasi najmłodsi zawodnicy systematycznie robią postępy oraz osiągają coraz lepsze wyniki.  

Patryk Pyśk (LKTS Lubanta Luboń) zwycięzca w kategorii skrzatów

Atmosfera i wystrój hali oraz sam udział Lucjana Błaszczyka sprawią, że dzieci z Lubonia, które przyjechały do Drzonkowa, będą długo pamiętały ten turniej.  

Gratuluję pomysłu.

Mariusz Pyśk