Młodzi uczestnicy FUNdamentów pilnie kibicowali Mistrzom tenisa stołowego na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu.

Grupa zawodników LKTS Lubanta Luboń wraz z trenerem Mariuszem Pyśkiem i mistrzem świata Wang Hao (pierwszy z lewej)

Maja Zielińska:

Przyjazd na World Tour 2012 był dla mnie niesamowitym przeżyciem!

Nigdy jeszcze nie udało mi się zobaczyć na żywo tenisa stołowego na tak wysokim poziomie. Poza tym miałam okazję przebywać wśród największych gwiazd takich jak: Zhou Yu, Ding Ning, Wang Hao czy Elizabeta Samara. Na pamiątkę tego przeżycia zostaną mi autografy oraz zdjęcia z moimi idolami!

pb098314 (2)

Wang Zengyi mistrz Polski z Jankiem Kuźniarkiem, Mają Zielińską, Damiankiem Pyśkiem, Patrykiem Pyśkiem i Zuzią Sułek

Jan Ku?niarek:

Cieszę się, że osobiście poznałem mojego idola Wang Hao. Po obejrzeniu wielu meczy doszedłem do wniosku, że będę serwował jak Ding Ning, a ciągnął topspiny jak Wang Hao.

pb098320 (1)

Trenerzy: Magdalena Górowska, Mariusz Pyśk i Jerzy Grycan z grupą z Lubonia

Patryk Pyśk:

Najbardziej podobały mi się mecze finałowe w których grali Wang Hao z Zhou Yu oraz Ding Ning z Elizabet Samarą. Dużo dobrych, szybkich akcji i niespodziewanych zagrań. Bardzo długo będę wspominał World Tour w Poznaniu najbardziej mile zapamiętam Ding Ning, która pozwoliła mi potrzymać puchar zdobyty w Poznaniu.

pb118360 (1) pb118369 (2)

Maja z mistrzem Chin 2012 Zhou Yu   Patryk i Janek z  Ding Ning mistrzynią świata

pb118365-001 (1)

J.Kuźniarek, M.Zielińska, P.Pyśk z Wang Hao

2012-11-10-17-18m

Grupa zawodników z Niepołomic, która przyjechała do Poznania ze swoim trenerem Bogdanem Kuklą. Na zdjęciu z członkami Polskiej Kadry Narodowej: Robertem Florasem i Danielem Górakiem.

2012-11-10-18-50m

Wang Hao rozdaje autografy 

Ania Klimek z Niepołomic:

Wyjazd na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym bardzo mi się podobał. Zobaczyłam mistrzów w akcji, np. takie zawodniczki czy zawodników jak: Elizabeta Samara, Daniela Dodean, Wang Hao, Zhou Yo i wielu innych. Mieliśmy możliwość obejrzenia ich technikę gry oraz walkę na najwyższym poziomie. Udało mi się zdobyć ich autografy, z wieloma mam zrobione pamiątkowe zdjęcia, które będą pamiątką na lata. Dowiedziałam się wiele ciekawostek na temat tenisa stołowego dzięki Panu trenerowi Jerzemu Grycanowi. Mieliśmy okazję poznać również reprezentantów Polski – Roberta Florasa i Daniela Góraka a także trenera naszej reprezentacji. Były to wielkie emocje, niezapomniana przygoda i ogromna satysfakcja.

2012-11-10-19-04m

 z Kristiną Toth siedmiokrotną mistrzynią Europy 

Violetta Sobos-Klimek (mama zawodniczki):

Wyjazd na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu był pierwszym tej rangi turniejem tenisa stołowego w jakim miałam przyjemność uczestniczyć. Nie codzień można zobaczyć mistrzów tej dyscypliny w akcji. Uczestniczenie w pasjonującej walce ćwierć, pół oraz finałowej, dało mi możliwość śledzenia fantastycznej techniki, artystycznego wręcz przedstawienia tej niezwykłej dyscypliny przez reprezentantów Japonii, Chin, Tajwanu oraz Rumunii. Nie pasjonowałam się dotąd tenisem stołowym, mam wrażenie, że nie jest to dyscyplina traktowana poważnie w naszym kraju, jest mało rozpowszechniona.
Uważam, iż tworzenie małych klubów sportowych przybliżających tenis stołowy przez takich pasjonatów jakim jest np. P. Bogdan Kukla jest doskonałą ideą. Miejmy nadzieję, że pomoże ona zaszczepić w dzieciach, młodzieży oraz w dorosłych pozytywne spojrzenie na tę dziedzinę rozwijając kulturę fizyczną wypieraną niestety na co dzień przez „kulturę komputera i telewizora”. Dziękuję za niezapomnianą atmosferę.

2012-11-10-22-06m