Po IMP 2013 w Ostródzie i zwycięstwie Daniela Góraka w grze pojedynczej oraz grze podwójnej (z Robertem Florasem) trener Tomasz Redzimski zadał kilka pytań swojemy wychowankowi.

Tomasz Redzimski: Co było najsilniejszą stroną w Twojej grze podczas IMP w Ostródzie?

Daniel Górak: Moją silną stroną była odporność psychiczna. W trudnych momentach byłem spokojny i opanowany.  Podejmowałem słuszne decyzje.  Czułem się przygotowany fizycznie  w każdym aspekcie, czułem się szybki i silny.

Tomasz Redzimski: Które pojedynki były najtrudniejsze i co zdecydowało o zwycięstwie w singlu i deblu?

Daniel Górak: Pierwszy trudnym pojedynkiem była gra z Piotrem Chodorskim, w którym przegrywałem 1:2 w setach. Do tego momentu nie mogłem się przyzwyczaić do jego gry. Kiedy dostosowałem się do jego gry, pewność moich akcji była wyższa i wiedziałem że pojedynek powinienem wygrać. Drugą ciężką walką była gra z Robertem. Moim zdaniem zdecydował 4 set w którym przegrywałem 9:3 i wygrałem na 3:1. To pozwoliło mi grać swobodniej i podejmować odważne decyzje. Trzeci trudny pojedynek to finał z T. Lewandowskim,  który był najcięższy pod każdym względem: psychicznym, fizycznym, taktycznym i technicznym.

Tomasz Redzimski: Co myślałeś i robiłeś w najtrudniejszych dla Ciebie momentach?

Daniel Górak: W trudnych momentach chciałem skupić jak największą uwagę na tym co mam robić.

Tomasz Redzimski: Jak i co wg Ciebie trzeba trenować, żeby zagrać jeszcze lepiej podczas IM? w Paryżu?

Daniel Górak: Dla mojego stylu gry i wieku muszę najbardziej pilnować szybkości i bardzo urozmaiconej technicznie gry. Ważny jest stały, systematyczny trening z najwyższą koncentracją.

Tomasz Redzimski: Jak i co wg Ciebie trzeba trenować, żeby dalej systematycznie rozwijać swoją grę?

Daniel Górak: W  treningu technicznym na pewno powinienem poprawić bekhend.  Mocny atak topspinowy ze zmianą miejsca upadku.  Muszę nadawać więcej rotacji w serwie i poprawić jakość szybkich serwów. W treningu taktycznym ważna jest rozmowa na temat przeciwników z trenerem i kolegami. W treningu fizycznym myślę, że dobre jest to co robimy. W treningu psychicznym powinniśmy robić jakieś specjalne ćwiczenia wpływające na utrzymanie koncentracji przez cały mecz.

Tomasz Redzimski: Jakie są Twoje marzenia sportowe związane z ME, M? i IO?

Daniel Górak: Złote medale.

109