Zwycięstwo Zuzanny Sułek i Patryka Pyśka w VII Finałowym Turnieju „Szukamy Młodych Talentów” w Gnieźnie.

W środę 29 maja w hali GOSiR odbył się kolejny VII Turniej „Szukamy Młodych Talentów” w tenisie stołowym. Był to ostatni – finałowy, okolicznościowy turniej z okazji Dnia Dziecka. Z tej okazji na samym początku wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki przygotowane przez organizatorów. LKTS Lubanta-Luvena Luboń był reprezentowany przez: Zuzannę Sułek, Weronikę Dombka, Maję Zielińską, Patryka Pyśka, Damiana Pyśka, Jana Ku?niarka oraz Krzysztofa Witkowskiego.

Nasze dzieci, także i tym razem nie zawiodły i po raz kolejny bardzo dobrze sięzaprezentowały. Zuzanna Sułek wygrała wszystkie mecze w swojej kategorii (klasy 1-3) i zajęła I miejsce. Zuzia w finale pokonała po bardzo dobrym i zaciętym meczu koleżankę z klubu Weronikę Dombka 3:2 w setach. W kategorii klas1-3 chłopców pewnie zwyciężył reprezentant LKTS Lubanta Luboń Patryk Pyśk. Bardzo dobrze zaprezentował się tego dnia – młodszy o 3 lata brat Patryka – Damian Pyśk, który w rywalizacji ze znacznie starszymi zawodnikami zajął IV miejsce.

W starszej kategorii klas 4-6 dziewcząt godnie reprezentowała nasz klub Maja Zielińska, która zajęła II miejsce. Maja rozegrała bardzo dobry, wyrównany mecz z aktualną mistrzynią województwa w kategorii MŁODZIKÓW. Przegrała 3:2 w setach ale tym razem była bardzo blisko zwycięstwa.

W kategorii klas IV-VI chłopców mieliśmy dwóch reprezentantów Krzysztofa Witkowskiego oraz Jana Ku?niarka. Krzysztof po bardzo udanym turnieju zajął IV miejsce, a Janek uplasował się na V pozycji.

1. Ku?niarek Jan – LKTS Luboń

Ponieważ był to ostatni turniej zgodnie z regulaminem najlepszych sześciu zawodników wkażdej w punktacji łącznej kategorii otrzymało okolicznościowe Puchary. Warto wspomnieć, że w trakcie całego cyklu bezkonkurencyjni w każdym turnieju byli: Zuzanna Sułek i Patryk Pyśk. Zarówno Zuzia jak i Patryk we wszystkich siedmiu turniejach nie zaznali goryczy porażki.  Brawo i gratulacje dla Zuzi, Patryka oraz Mai Zielińskiej, Weroniki Dombka, Janka Ku?niarka, Krzysztofa Witkowskiego i Damiana Pyśka. Myślę, że wszyscy w/w zawodnicy LKTS Lubanta-Luvena Luboń w trakcie mijającego już sezonu 2012/2013 zrobili bardzo duże postępy o czym mogą świadczyć wynik i ostatniego turnieju w Gnie?nie.

Mariusz Pyśk

Relacja z VI Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka

W dniu 26 maja już po raz szósty w historii Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego zorganizowany został Otwarty Turniej dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Turniej ten cieszył się znacznie większą frekwencją niż w poprzednich latach. Do zawodów zgłosiło się 64 dzieci co oznacza ponad 100% wzrost zainteresowania uczestnicy przyjechali z województw wielkopolskiego i mazowieckiego. Pod względem poziomu sportowego był to zdecydowanie najmocniejszy turniej z dotychczas rozegranych. Startowali uczestnicy Mistrzostw Polski i medaliści Mistrzostw Wielkopolski. ?wiadczy to dobitnie o tym, że tenis stołowy w Luboniu staje się coraz popularniejszy.

VI Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka rozegrany został w sześciu kategoriach wiekowych: Dziewczynki i chłopcy rocznik 2003 i młodsze, rocznik 2002 do 2000 oraz rocznik 1999 do 1997. Turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie i toczył się w znakomitej atmosferze. Podobnie jak w roku ubiegłym dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili słodkości tym razem w postaci pączków i wody mineralnej.

Oprócz słodyczy dla najlepszych zawodniczek i zawodników przygotowano puchary, medale oraz dyplomy. Dzięki wsparciu naszych nieocenionych SPONSORÓW mogliśmy każde dziecko startujące w turnieju obdarować choćby skromną nagrodą. Z tego to powodu bardzo serdecznie w imieniu własnym oraz przede wszystkim dzieci dziękujemy następującym firmom: