Uczestnicy programu FUNdamenty debiutowali w ogólnopolskich zawodach dla dzieci MINI OLYMPIC GAMES w Warszawie 8-9.06.2013. Uzyskali następujące wyniki: Mateusz Zębala z Krakowa – miejsce V-VIII, Artur Michalczyk z Grodziska Mazowieckiego-  miejsce IX, Maja Zielińska z Lubonia – miejsce X.

W dniach 8-9 czerwca 2013 roku w obiektach ZS nr 115 w Warszawie rozegrano finałowy turniej Mini Olympic Games oraz zawody o Puchar PKOL. W zawodach startowali uczestnicy programu FUNdamenty: Maja Zielińska (LKTS Luboń), Mateusz Zębala (Bronowianka Kraków), Michalczyk Artur (KS Brogoria Grodzisk Mazowiecki).

8 czerwca odbył sie krajowy finał turnieju Mini Olympic Games w którym wystartowało 32 zawodników wyłonionych w eliminacjach półfinałowych (po 8 zawodnikow z 4 półfinałów). Najlepsza szesnastka z zawodów rywalizowała w zawodach o puchar PKOL w dniu 9 czerwca.

Bardzo udany start odnotował Mateusz Zębala reprezentujący krakowską Bronowiankę. Mateusz rozpoczął naukę gry w tenisa stołowego w lutym 2011 roku. Ze względu na dużą odległość od miejsca zamieszkania do krakowskich sal treningowych młody zawodnik mógł ćwiczyć zaledwie 2 razy w tygodniu. W sezonie 2011/2012 Mateusz wywalczył wicemistrzostwo województwa małopolskiego w grze podwójnej kategorii wiekowej żaków a indywidualnie uplasował się na 9 miejscu. Sezon 2012/2013 to dla Mateusza przejście do kategorii wiekowej młodzika i przeprowadzka do klubowego internatu wraz ze startem II półrocza w szkole (28 styczeń 2013 rok). Mateusz chce być członkiem Kadry Narodowej i wie, że do tego celu prowadzi codzienna, mądra praca – co skłoniło go do podjęcia tak odważnego kroku. W chwili obecnej Mateusz doskonali swoje umiejętności 5 razy w tygodniu.

Finałowy turniej Mini Olimpic Games i o Puchar PKOL były pierwszymi zawodami ogólnopolskimi, na które zakwalifikował się zawodnik z Krakowa. Mateusz podczas zawodów śmiało zaprezentował swoje atuty przy tenisowym stole: szybkość, wszechstronność, opanowanie – wygrywając z 4 zawodnikami znajdującymi się w pierwszej 12 zawodników z rocznika 2001 i młodsi, gdzie on plasuje się na  59 pozycji (wg. ogólnopolskiego rankingu młodzików). Mateusz Zębala zajął w finale Mini Olympic Games lokatę 5-8, który to wynik powtórzył w turnieju o Puchar PKOL.

Magdalena Górowska

p6090023

Jerzy Grycan, Maja Zielińska i jej trener Mariusz Pyśk 

p6090041

Od lewej: Jarosław Łowicki, Maja Zielińska, Mariusz Pyśk, Magdalena Górowska, Jerzy Grycan, Mateusz Zębala, Paweł Szeliński  

p6090050

Mateusz, Maja i Artur

p6090036

Maja Zielińska z Rodzicami  

Trenerzy FUNdamentów: Jerzy Grycan, Magdalena Góroiwska, Paweł Szeliński, Mariusz Pyśk

Zdjęcia: Lucyna Dąbrowska