Zgodnie z planem współpracy Wydziału Szkolenia MZTS, Gminy Serock oraz Integralnego Tenisa Stołowego tydzień temu w Serocku zakończyliśmy cykl warsztatów FUNdamenty na Mazowszu dla 12 trenerów. Obecnie kontynuujemy program szkoleń trenerów oraz ich dzieci rozpoczynając cykl konsultacji i zgrupowań dla żaków i skrzatów (2003 r. i młodsi).

Zajęcia będą prowadzone przez trenerów przeszkolonych na poziomie FUNdamenty 2 lub wyższym. Trenerom głównym asystować będą trenerzy, którzy ukończyli warsztaty FUNdamenty 1 i rozpoczynają szkolenie dzieci według założeń programu

(patrz: http://www.integralnytenisstolowy.com/index.php?option=com_content&task=view&id=221&Itemid=57 ).

 

  1. HARMONOGRAM KONSULTACJI I ZGRUPOWAŃ

19 – 20 pa?dziernika; 23 – 24 listopada; 27 – 29 grudnia; 18 – 19 stycznia; 17 lutego – 02 marca (ferie) – zgrupowanie; 22 – 23 marca; 12 – 13 kwietnia; 17 – 18 maja; 14 – 15 czerwca. W ramach programu Lato 2014 przewidziany jest cykl czterech zgrupowań letnich w wyznaczonych miejscach.

  1. MIEJSCE SZKOLENIA
  2. Hala sportowa PZSP, ul. Wolskiego 8, 05-140 Serock.

 

III. UCZESTNICTWO:

Maksymalna liczba uczestników na konsultacji to 32 osoby. W konsultacji zakładamy tworzenie ośmioosobowych grup szkoleniowych. Przewidujemy udział 3 grup dzieci w wieku 6 – 10 lat (żacy i skrzaty) realizujących program FUNdamenty 1 od marzenia do Mistrzostwa głównie z terenu Mazowsza. Przewidujemy również możliwość stworzenia jednej grupy FUNdamenty 2 także spoza Mazowsza z założeniem, że w razie wolnych miejsc ta grupa może być większa, i że mogą uczestniczyć w tej grupie dzieci nieco starsze (młodzicy).

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Kliknij i otwórz prezentację multimedialną

KOSZT SZKOLENIA.

Całkowity koszt udziału w dwudniowej konsultacji wynosi 235 złotych. Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego przewiduje wsparcie finansowe dla dzieci z województwa mazowieckiego.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W PIERWSZEJ KONSULTACJI

Termin do 08.10.2013r.

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z dr Antonim Wieczorkiem  – tel. 600 938 090; e-mail: antoni_wieczorek@o2.pl.

W sprawach merytorycznych prosimy o kontakt z trenerem Jerzym Grycanem –  tel. 696 557 718; jgrycan@hotmail.com.

 

“Fundamenty 1 to program, który myślę iż ma szanse zrewolucjonizować szkolenie na poziomie podstawowym dzieci w wieku 6-10 lat. Poprzez wspólne konsultacje na Mazowszu chcemy pokazać młodym adeptom tenisa stołowego, ale też ich trenerom, kompleksowy trening, dzięki któremu wzrosną ich szanse na sukcesy w dorosłej karierze. Bowiem tylko kompletni, świetnie wyszkoleni zawodnicy mają szanse marzyć o tytułach mistrzów olimpijskich, mistrzów świata. Ten program na pewno tego nie zagwarantuje natomiast myślę, że da taką możliwość. Wiadomości i doświadczenia  wyniesione z programu “Fundamenty na Mazowszu” podniosą szanse na spełnienie swoich ale też naszych marzeń”. 

 

                                                                                 Marcin Kusiński 

                                              Wiceprezes MZTS do spraw szkoleniowych