Zapraszamy do artykułu o FUNdamentach, który ukazał się  na stronie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

“To że w Skawinie tenis stołowy ma duże tradycje to wiemy od dawna, to że Jerzy Grycan to trener z najwyższej półki – też, więc to, że wraz ze swoim programem dla trenerów, nauczycieli, zawodników ”Fundamenty – od marzenia do mistrzostwa” pojawi się nieopodal miasta Królów Polskich było tylko kwestią czasu.” – tymi słowami rozpoczął relację ze szkolenia, jeden z uczestników skawińskich FUNdamentów Krzysztof Żebro.

Hala Widowiskowo-Sportowa CKiS w Skawinie podczas dwóch weekendów (21-23 lutego oraz 21-23 marca 2014 r.) gościła grupę uczestników pierwszej części, autorskiego programu szkoleniowego Jerzego Grycana – FUNdamenty. Program jest podsumowaniem doświadczenia, jakie zdobył Jerzy Grycan w swojej karierze zawodniczej oraz trenerskiej. Celem szkolenia jest dotarcie do tysiąca ludzi, którzy stworzą tysiąc profesjonalnych, integralnych szkółek tenisa stołowego.

Jerzy Grycan – autor programu FUNdamenty, skierowanego do rodziców, zawodników, nauczycieli, trenerów i pasjonatów tenisa stołowego. Dla tych, którzy z tenisem nie są “za Pan brat” w skrócie można go przedstawić następująco: absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku (1982), trener klasy mistrzowskiej tenisa stołowego, trener psychologiczny (Instytut Terapii Gestalt w Krakowie), mistrz praktyk NLP  (Integrated Learning Melbourne). W 1988 roku odbył staż trenerski w Instytucie Sportu w Pekinie. Przez ponad 20 lat pracował z kadrami narodowymi Polski i Australii, wychowując pod swoimi skrzydłami wielu mistrzów tenisa.

W pierwszym etapie szkolenia FUNdamenty I wzięły udział instruktorki sekcji tenisa stołowego CKiS Skawina: Kamila Kajniak i Beata Mlicka. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na spotakniu w niedługim czasie zaprocentuje w postaci kolejnych sukcesów zawodników CKiS Skawina.

 Źródło:

http://www.ckis.pl/aktualnosci,17.html