Podczas obozu sportowego w Międzyzdrojach miałam swój debiut w roli trenerki, która ukończyła FUNdamenty 1. Do tej pory znajdowałam się  w roli zawodniczki, więc czekało mnie ogromne wyzwanie…

Mimo tego, iż już wcześniej miałam ukończony kurs tenisa stołowego, FUNdamenty  uświadomiły mi jak „krok,po kroku” należy współpracować z dziećmi metodycznie, taktycznie oraz wychowawczo, a przede wszystkim  jak należy motywować zawodników aby, wszystko miało strukturę „małych światów” .

Bardzo cieszę się, że mogłam poszerzyć swoje horyzonty w roli trenerki tenisa stołowego, nie będę wyliczała godzin spędzonych z zawodnikami, ponieważ ten czas był dla mnie bezcenny.

Zaangażowana kadra trenerska poświęcała czas i uwagę dzieciom począwszy od porannego rozruchu, nawet 6 godzin dziennie spędzonych na sali, w wolnym czasie na plaży i tak, aż do ciszy nocnej.

Warto dodać, że dzieci podczas tego pobytu mogły zobaczyć wiele znanych osobistości w muzeum FIGUR WOSKOWYCH tj. prezydenta  USA, Cezarego Pazurę i wiele innych sławnych gwiazd. FUNdamenty uczą dzieci nie tylko, umiejętności technicznych i taktycznych ale przekazują coś znacznie większego WARTO?CI ,jakie powinien posiadać „mistrz”.

Na zakończenie chciałam dodać, że dobrze wszyscy wiemy, że OBÓZ SPORTOWY W MIęDZYZDROJACH nie byłby tak profesjonalnie, metodycznie zorganizowany, gdyby nie TRENER JERZY GRYCAN, który wszystko robił, aby  testy sprawnościowe, testy psychologiczne, treningi techniczne i taktyczne  odbyły się według  standardów Integralnego Tenisa Stołowego.

                   Ze sportowym pozdrowieniem
Kamila Świniarska