Miałem możliwość uczestniczyć po raz drugi w obozie organizowanym przez Jerzego Grycana FUNdamenty „Pierwsze kroki od marzenia do mistrzostwa”.

Każdy obóz to wyzwanie dla zawodników i trenerów. Zawodnicy w sposób metodyczny według systemu szkoleniowego FUNdamenty poznają tajniki techniki, taktyki, treningu mentalnego, treningu fizycznego. Treningi są tak ustalane, żeby każdy następny krok był odpowiednio przemyślany przez ekipę trenerów i dostosowany do umiejętności zawodników.

Dla mnie jako trenera i wychowawcy praca na obozie była wielkim wyzwaniem. Do 19-tu godzin intensywnej ciężkiej pracy w ciągu dnia potrzeba być bardzo zmotywowanym i znakomicie przygotowanym do każdego treningu. Młodzież biorąca udział w zajęciach wiedziała w jakim celu przyjechała do Międzyzdrojów, z tego powodu (z nielicznymi wyjątkami) pracowało się przyjemnie z uśmiechem na ustach i potem na czole.

Mam nadzieję, że po obozie moje treningi będą jeszcze lepsze. Uczę się w dalszym ciągu dostosowywać trening tak, aby wszyscy zawodnicy w grupie mogli w 100% wykorzystać każdą minutę treningu. Wzorujemy się na najlepszych zawodnikach na świecie, aby doprowadzić technikę do perfekcji. Liczę, że zdobyte doświadczenie trenerskie umożliwi nam szkolenie zawodników najwyższej klasy.

Pozdrawiam
Rafał Utylski