Na wstępie pragnę serdecznie podziękować Trenerowi Jerzemu Grycanowi za możliwość uczestnictwa w obozie FUNdamentów zorganizowanym w Luboniu. Pierwszy raz miałam okazję w pełnym zakresie uczestniczyć w takim zgrupowaniu. Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno organizacji zajęć, profesjonalizmu Trenerów oraz wysokiej dyscypliny Zawodników.

Podczas obozu zdobywałam cenne doświadczenie jako zawodniczka, ale także jako przyszła trenerka. Mimo, że z tenisem stołowym jestem związana już od 15 lat, cały czas uczę się czegoś nowego.

Zaangażowanie i skupienie Zawodników podczas treningów było ogromne, przez co  praca z nimi dawała dużo zadowolenia i satysfakcji. Każdy trening miał temat przewodni i był dokładnie opracowany i w pełni zrealizowany przez grupę trenerską, dzięki czemu treningi były wysokiej jakości!

Atmosfera podczas obozu była wyjątkowo dobra, wieczorne odprawy niezwykle pouczające i dające wiele do myślenia. Tematyka obejmowała bardzo szeroki zakres ważnych i istotnych zagadnień. Poczynając od spraw wychowawczych przez technikę, odpowiedni dobór sprzętu dla zawodników, aż do wniosków po całym cyklu obozów oraz warsztatów szkoleniowych FUNdamentów.

Mimo wielu godzin spędzonych na hali w pocie czoła, znalazł się czas na integrację. Młodzież miała okazję zwiedzić Stary Rynek w Poznaniu z renesansowym ratuszem, a także udać się do niedawno otwartego muzeum Bramy Poznania ICHOT (Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego). Obóz w Luboniu z pewnością można zaliczyć do udanych! Jestem przekonana,  że kolejne obozy będą przebiegały podobnie z takim samym rezultatem. Sądzę, że praca wykonana podczas tego obozu już w niedalekiej przyszłości, przyczyni się do wzrostu umiejętności sportowych zawodników, a także będzie rzutować pozytywnie na ich życie codzienne w swoim środowisku.

Na zakończenie chciałabym serdecznie podziękować Prezesowi Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego Panu Maciejowi Kędziorze za zapewnienie profesjonalnych warunków lokalowych i sprzętowych. Również serdecznie dziękuję Organizatorom, Trenerom, a także Wam drodzy Zawodnicy, dzięki którym ten obóz można było zorganizować!

Pozdrawiam serdecznie
Joanna Drygas

Zdjęcia: Lucyna Dąbrowska