Tenisiści stołowi z siedmiu klubów spotkali się na wspólnym treningu. W sobotę, 27 września w obiektach Bronowianki Kraków spotkaliśmy się na pierwszym w tym sezonie warsztacie szkoleniowym FUNdamentów w Małopolsce.

Uczestniczyło w nim 24 pingpongistek i pingpongistów z 7 ośrodków tenisa stołowego (CKiS Skawina, AS Progres Kraków, KS Bronowianka Kraków, LKS Piotrowice, UKS Matt Kraków, Lachowice, Olkusz). Warsztat organizowały i prowadziły cztery trenerki uczestniczące w programie: Magdalena Górowska, Anna Połeć, Kamila Kajniak, Beata Mlicka.

Podczas dwóch 3-godzinnych sesji treningowych w małej hali KS Bronowianka Kraków pracowaliśmy nad techniką, taktyką i sprawnością fizyczną. Ideą cyklu warsztatów, który rozpoczęliśmy jest intensyfikacja codziennej pracy w klubach. Chcemy również podtrzymać i rozwijać motywacje, zaangażowanie, kompetencje, „spójność” wśród uczestników programu – zawodników, rodziców, trenerów. Chcemy, aby klimat obozów letnich FUNdametnów pełen pasji, otwartości, uczenia się od siebie nawzajem przynosił nam postęp i rozwój także w trakcie sezonu. W tym roku warsztaty szkoleniowe dla dzieci w Małopolsce odbędą się jeszcze: 18 października, 30 listopada i 13 grudnia.  Zapraszamy!

Magdalena Górowska Zdjęcia: Jakub Tatuliński