Trenerzy Mariusz Pyśk, Hubert Spychała i Piotr Ciszak poprowadzili warsztat dla nauczycieli wf-u w Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. W prezentacjach przy stole brał udział również Patryk Pyśk.

Pierwszy raz trenerzy LKTS Luvena Luboń przeprowadzili warsztat szkoleniowy dla nauczycieli wychowania fizycznego z Leszna i okolicy zgodnie z autorskim programem Jerzego Grycana “FUNdamenty od marzenia do Mistrzostwa”. Szkolenie przeprowadzono w sobotę 15 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Łącznie uczestniczyło 35 osób, które prezentowały zróżnicowane doświadczenie związane z tenisem stołowym, ale nikomu nie zabrakło koncentracji i zaangażowania podczas szkolenia. Trenerzy LKTS Luvena Luboń Mariusz PyśkHubert Spychała i Piotr Ciszakprezentowali wybrane techniki. W pokazie przy stole uczestniczył również nasz zawodnik Patryk Pyśk. Wszyscy trenerzy z Lubonia uczestniczą w szkoleniu FUNdamenty, opartym o książkę Jerzego Grycana „Integralny Tenis Stołowy”.

Cieszymy się że mogliśmy przeprowadzić szkolenie dotyczące tenisa stołowego. Zdajemy sobie sprawę, że wielu tematów jeszcze nie wyczerpaliśmy. Właściwie to była tylko namiastka całego programu, dotyczącego szkolenia zgodnie z założeniami Fundamentów 1. Wszyscy trenerzy zaprezentowali swoją wiedzę i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Większość uczestniczących osób nigdy wcześniej nie miała doświadczenia w prowadzeniu treningów tenisa stołowego. Podczas 5 godzin poruszone zostały zagadnienia związane ze szkoleniem na etapie podstawowym (FUNdamenty 1).

Zaprezentowane zostały następujące techniki:

Uchwyt rakietki- Postawa gotowości -Praca nóg -Serwis podstawowy forhend i bekhend- Atak szybki blisko stołu forhend i bekhend- Blok forhend i bekhend -Atak szybki forhend i bekhend w półdystansie -Smecz forhend -Topspin rotacyjny forhend i bekhend -Podanie z dolną rotacją i bez rotacji forhend i bekhend -Przebicie forhend i bekhend rotacyjne- Serwis w przysiadzie z lewą i prawą rotacją.

Założeniem programu FUNdamenty jest całoroczne szkolenie trenerów poprzez cykl warsztatów, telekonferencji, studiowanie materiałów szkoleniowych, tworzenie nowych szkółek oraz wspólne akcje szkoleniowe (warsztaty, konsultacje i obozy) z udziałem zarówno trenerów oraz młodych adeptów tenisa stołowego.

Piotr Ciszak