FUNdamenty, od marzenia do Mistrzostwa.

Witam!

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli i współtworzyli program FUNdamenty w mijającym roku 2014. To dzięki Tobie w ubiegłorocznym cyklu szkoleń i warsztatów udało nam się zrealizować wszystkie najważniejsze cele. Np. w programie FUNdamenty 1 uczestniczyło już ponad 100 osób. Akcja letnia zakończyła się dużym postępem szkoleniowo-organizacyjnym.

 W trakcie naszych odpraw, analiz, dyskusji, wniosków, AAR-ów itp. doszliśmy do wielu propozycji jak doskonalić to co robimy we wszystkich ważnych aspektach. Wskazaliśmy też na wiele spraw wymagających szczególnej uwagi i poprawy.Nasze życzenia świąteczno-noworoczne zawierają ogólną wizję dalszego rozwoju programu FUNdamenty. Doskonalenia wymaga każdy kluczowy element integralnego rozwoju: (1) dalszy rozwój osobisty i warsztat szkoleniowy każdego trenera,(2) rozwój kultury jaką tworzymy oraz (3) rozwój każdego z naszych systemów (organizacji).

Uwzględniając jak najpełniej najlepsze znane światowe praktyki oraz nasze wnioski proponuję w drugiej połowie sezonu 2014-15 następujący plan akcji:

FUNdamenty 3

W dniach 2-4 oraz 9-11 stycznia zapraszamy do Serocka na pierwszą część programu FUNdamenty 3 (moduły 1-5).  Analogicznie w dniach 16-18 oraz 23-25 stycznia proponuję drugie części programu FUNdamenty 3 (moduły 6-10). W obu powyższych przypadkach w zależności od Twoich preferencji i możliwości możesz wybrać sobie jeden z dwóch terminów.Proszę wszystkich uczestników i chętnych do uczestnictwa o zgłoszenie swojego udziału i podanie preferowanych terminów.  

Obóz zimowy w Limanowej

 W dniach 15-21 lutego planowany jest obóz zimowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

FUNdamenty 2

Miejsce szkolenia w Serocku, lub innym zaproponowanym najlepiej centralnym miejscu. Rozważymy wspólnie każde miejsce, w które zadeklaruje udział większa (co najmniej 4-6) ilość osób.  W terminach 30 stycznia-1 lutego, 6-8 lutego oraz 28 lutego-1 marca proponuję przeprowadzenie pierwszych części warsztatów programu FUNdamenty 2 (moduły 1-5).  W terminach 13-15, 20-22 oraz 27-29 marca proponuję przeprowadzenie drugich części warsztatów programu FUNdamenty 2 (moduły 6-10).

FUNdamenty 1

Od 10 kwietnia do 28 czerwca jest 12 weekendowych terminów, które mogą być do wykorzystania dla maksimum 6 cyklów programu FUNdamenty 1. Proszę o podanie propozycji miejsca i terminów.

Jeden z powyższych terminów może być wykorzystany do proponowanego przez grupę trenerów treningu mentalnego dla dzieci.

Jeden z powyższych terminów może być wykorzystany do proponowanego przez grupę uczestników tegorocznego SpIn-u w Gdańsku treningu F1 dla dorosłych sympatyków.  

Obozy Lato 2015

 W terminach 1-11, 15-25 lipca, 1-11 oraz 15-25 sierpnia proponujemy przeprowadzenie 4 obozów.

 Na obozy lipcowe proponujemy Międzyzdroje. Czekamy jeszcze na propozycje miejsc obozów sierpniowych. Zapraszamy trenerów ze swoimi wychowankami do udziału w akcji letniej.

Materiały szkoleniowe

Przygotowujemy nową generację multimedialnych materiałów do programu FUNdamenty. Na przykład przewidujemy, że uaktualnione materiały do FUNdamenty 1  powinny być gotowe na akcję Lato 2015. Zapraszam Was wszystkich do wskazania ciekawych i praktycznych zagadnień, pytań i tematów, które chciał(a)byś aby się do nich ustosunkować, aby znalazły się w kolejnej wersji „Integralnego Tenisa Stołowego”.

Jerzy Grycan