Zdjęcie: Obóz zimowy w Luboniu 2012

W wolne dni w okresie 19 grudnia-4 stycznia trenerzy Mariusz Pyśk i Piotr Ciszak poprowadzili warsztaty szkoleniowe.

W okresie świąteczno-noworocznym trenerzy LKTS Luvena Luboń przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla najbardziej zaangażowanych osób zgodnie z autorskim programem Jerzego Grycana”FUNdamenty od marzenia do Mistrzostwa”.

Szkolenie przeprowadzono w okresie od 19 grudnia do 4 stycznia na sali głównego sponsora LKTS firmy Luvena. Łącznie uczestniczyło 10 osób (Maja Zielińska, Zuzanna Sułek, Weronika Dombka, Julia Gładysz, Natalia Piechota, Joanna Drygas, Patryk Pyśk, Jan Kuźniarek Krzysztof Witkowski, Damian Pyśk), które są wychowankami LKTS Luvena Luboń.

Wszystkie dzieci z Lubonia uczestniczyły w obozach letnich FUNdamenty, programu opartego o książkę Jerzego Grycana „Integralny Tenis Stołowy”. Trenerzy LKTS Luvena Luboń Mariusz Pyśk i Piotr Ciszak prowadzili dwie grupy stworzone do odpowiedniego poziomu technicznego.

Prowadziliśmy szkolenia zgodnie z założeniami Fundamentów 2. Treningi odbywały się najczęściej 2 razy dziennie. Łącznie 50 godzin. Celem było osiągniecie poziomu szkolenia z letnich obozów. Pracowaliśmy nad techniką, taktyką i sprawnością fizyczną. Bardzo dużo ćwiczenia wieloma piłkami, która znacznie poprawia technikę pojedynczą. Na każdym treningu mieliśmy jakieś założenie. W obu grupach były osoby grające defensywnie, a także osoba grająca atak szybki oraz leworęczna. Cieszymy się że mogliśmy przeprowadzić warsztaty gdyż w świetnych warunkach mogliśmy efektywnie spędzić czas. Zawodnicy chętnie doskonalili swoje umiejętności gry. Małe grupy osobowe pozwalają na profesjonalny trening. Trenerzy wymieniali się doświadczeniami i przekazywali sobie informację dotyczące wszystkich uczestników. Okres bardzo udany i rozwijający dla dzieci i dla nas wszystkich nowy bagaż doświadczeń. Na większości treningów panowała atmosfera pracy i skupienia, trzeba rozwijać motywację, aby zaangażowaniem i skupienie było w każdym momencie treningu. Ważne jest żeby wziąć sobie do serca te informacje, które przekazują trenerzy. Starać się jak najpełniej iść drogą do Mistrzostwa. 

Mariusz Pyśk i Piotr Ciszak