Nowa motywacja, nowe, bogatsze spojrzenie na wszystko, nowe umiejętności i narzędzia do codziennej pracy nad sobą i z innymi – tak w skrócie wygląda to z czym wróciłem po ostatnim szkoleniu.

Nowa motywacja oraz zapał jest naturalnym następstwem zdarzeń, gdy człowiek dowie się wielu nowych i ciekawych rzeczy, a także kiedy potwierdzą się jego intuicyjne odpowiedzi na szereg pytań, które sobie od czasu do czasu zadaje. Bardzo ciesze się, że Nowy Rok rozpocząłem tak intensywnie i inspirująco. Jeśli ktoś ma problemy z motywacją albo brak mu pomysłów dotyczących szkolenia w tenisie stołowym lub rozwoju osobistym, to gorąco polecam program FUNdamenty.

Chyba po raz pierwszy w życiu prowadziłem PRAWDZIWY dialog z innymi ludźmi, który polegał na prostej wymianie doświadczeń tego co widzimy, słyszymy, czujemy, myślimy bez osądzania, dzielenia na złe i dobre, czy też przyklejania innych etykiet. Spojrzałem wtedy na swoje życie i zobaczyłem wiele scen, w których wydawało mi się, że prowadzę z kimś dialog, a tak naprawdę w ogóle nie słuchałem drugiej strony. Ośmielam się twierdzić, że wiele osób tak ma i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, nie jest świadoma co to znaczy słuchać innych. Zastanawiam się, czy osoba, która to teraz czyta uświadomi sobie, że ma podobnie jak ja i bardzo ciekawi mnie czy coś z tym zrobi…  

Całe szczęście z warsztatów nie wychodzi się z pustymi rękami. Otrzymałem wiele interesujących narzędzi (dziennik osobistych doświadczeń, simpleology, ćwiczenia relaksacyjne, wizualizację celów i wiele innych), które pomogą mi wykorzystać nową świadomość i wiedzę do zdobycia życiowych umiejętności (radzenia sobie ze stresem, twórczego dialogu, wyznaczania celów i innych związanych z rozwojem osobistym oraz pracą z ludźmi). Dodatkowo dostałem sporo materiałów, pomagających utrwalić zdobytą wiedzę, ale najważniejsze co mi zostało, to wspomnienia z rewelacyjnego pierwszego weekendu w 2015 roku spędzonego z wspaniałymi ludźmi! 

Hubert Spychała