17 stycznia 2015 Tomasz Szary i Janusz Friebe poprowadzili warsztaty dla uczestników programu FUNdamenty 2.

W sobotę w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty tenisa stołowego dedykowane dla zawodników szkolonych w ramach programu FUNdamenty 2, ale również otwarte dla zaawansowanych zawodników z regionu.

Temat warsztatów: nauka i doskonalenie bloku i kontrataku oraz kombinacji serwów szybkich i krótkich. Zawodnicy na co dzień uczestniczący w programie mieli również możliwość doskonalenia bloków szybkich i silnych oraz kontrataku w swoim stylu gry.

Nowością na warsztatach była obecność dorosłych sparingpartnerów, w tym czołowego obrońcy w regionie co znacznie podniosło jakość treningów i zaangażowanie wszystkich uczestników.

Po raz pierwszy udało się nam również zebrać zawodników o wszystkich stylach gry np. Kombi-atak, obrona, atak szybki krótkimi czopami, uchwyt piórkowy co dało ogromną różnorodność  treningu i akcentowało umiejętność dostosowania się.

W warsztatach wzięło udział łącznie 18 zawodników, którzy pod okiem trenerów Tomasza Szarego i Janusza Friebe podczas dwóch 3 godzinnych treningów doskonalili swoje umiejętności.

 

 

Opinie uczestników:

„Jestem pod wrażeniem tych warsztatów, bardzo podobały mi się prezentacje video i ciągłe korygowanie techniki… po całym dniu poprawiłem techniki bekhendowe”

„Podobała mi się gra przeciw obronie, chciałbym to robić na każdym treningu…”

„Byłem kiedyś na innych warsztatach tenisa stołowego, ale tutaj trenerzy cały czas dawali mi wskazówki, trening był intensywny, poprawiłem blok i kontratak..”

„Jestem zmęczony, ale na pewno będę uczestniczył w kolejnych warsztatach”

Tomasz Szary