Znakomity weekend w wykonaniu tenisistów stołowych LKTS Luvena Luboń.

Od lewej: Mariusz Pyśk (trener), Damian Pyśk, Weronika Dombka, Julia Gładysz, Natalia Piechota, Piotr Ciszak (trener) i Jacek Drygas (Sędzia główny, Wiceprezes LKTS Luvena Luboń)

Znakomity weekend w wykonaniu tenisistów stołowych LKTS Luvena Luboń!

7 marca w Poznaniu odbyły się trzecie zawody Grand Prix Wielkopolski kadetek i kadetów. LKTS Luvena Luboń reprezentowało sześcioro zawodników, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Drugie miejsce i awans na turniej Grand Prix Polski Kadetek wywalczyła Maja Zielińska, na najniższym stopniu podium uplasowała się Zuzanna Sułek, W kategorii kadetów najlepiej zaprezentował się Patryk Pyśk, który po bardzo dobrej grze zajął 5 miejsce przegrywając tylko z dwoma najlepszymi zawodnikami turnieju. Dobrze zaprezentowali się również Krzysztof Witkowski oraz Jan Kuźniarek plasując się na miejscach w przedziale (13-16), Michał Kordziński zajął miejsce 25-32.

25-32 Michał Kordziński

od lewej: Zofia Dominiczak (Ostroróg), Weronika Dombka (Luboń), Natalia Piechota (Luboń) – najlepsze młodziczki 3 Grand Prix Wielkopolski młodzików i młodziczek

Grand Prix Wielkopolski młodziczek i młodzików

Tenisiści stołowi LKTS Luvena Luboń świetnie zaprezentowali się w kolejnych zawodach Grand Prix Wielkopolski. W niedzielę 8 marca w Poznaniu podczas turnieju młodziczek 1 miejsce wywalczyła Weronika Dombka, która odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w imprezie rangi wojewódzkiej w finale pokonała koleżankę klubową Natalię Piechotę. Awans  Natalii do finału był sporym zaskoczeniem i wielkim osiągnięciem krótko trenującej zawodniczki LKTS Luvena Luboń. Ostatecznie Natalia zajęła 3 miejsce. Debiutująca w turnieju żaczka Julia Gładysz po dobrej grze zajęła 17 miejsce. Znakomicie zaprezentował się skrzat Damian Pyśk rywalizując bez kompleksów ze starszymi nawet o 4 lata zawodnikami. Po bardzo dobrej grze ostatecznie zakończył zmagania na 6 pozycji. Damian był dziś najmłodszym uczestnikiem turnieju. Większość zawodników jeszcze rok, a nawet kilka sezonów będzie miała okazję rywalizować w kategorii młodzików, dlatego z optymizmem należy patrzeć w przyszłość.Młodym graczom serdecznie gratulujemy.Na turnieju ogólnopolskim, który rozpocznie się w najbliższy weekend w Wałbrzychu wystartują Zuzanna Sułek (4 na liście PZTS), Weronika Dombka i Patryk Pyśk (7 na liście PZTS)

Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów

W Wałbrzychu w 83. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów uczestniczyła najbardziej utytułowana reprezentantka LKTS Luvena Luboń Joanna Drygas. Udział w najbardziej prestiżowej imprezie w kraju po raz piąty z rzędu jest wielkim osiągnięciem.

od lewej trener Mariusz Pyśk, Patryk Pyśk, trener Piotr Ciszak – III Grand Prix Polski Młodzików

3 Grand Prix Polski Młodzików – 3 miejsce Patryka Pyśka

181 uczestników startowało w weekend w 3 Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym rozgrywanym na obiektach hali widowiskowo-sportowej AQUA-ZDRÓJ w Wałbrzychu w dniach 13-15 marca 2015 roku. W licznej stawce startowali również przedstawiciele LKTS Luvena Luboń: Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Patryk Pyśk. Weronika wywalczyła awans z eliminacji wojewódzkich, a Zuzia i Patryk z listy ogólnopolskiej dzięki wysokim pozycją w Polsce. Najlepszych zawodników w kraju tym razem gościł Wałbrzych. Organizacja oraz warunki były na bardzo wysokim poziomie. Mistrzostwa Polski odbędą się w połowie maja w Luboniu. Po fazie grupowej awans do najlepszej „32” wywalczyli Zuzanna Sułek i Patryk Pyśk oboje zajęli pierwsze miejsca w grupach. Weronika mimo wyrównanej walki we wszystkich spotkaniach nie zdołała awansować do turnieju finałowego. Tenis stołowy kobiecy różniący się swoją specyfiką wymaga większej umiejętności dostosowania się do innego stylu gry a tutaj występowały znaczne różnice w stylach gry. Dla naszych młodszych zawodniczek z LKTS Luvena Luboń potrzeba troszkę czasu na systematyczny trening w różnorodnej grupie oraz nabranie doświadczenia. Stawka jest wyrównana i przy dobrej pracy treningowej można wejść do czołówki, ale wymaga to systematycznego treningu. Patryk rozegrał bardzo dobry turniej. Zanotował tylko jedną porażkę po bardzo wyrównanej grze z późniejszym zwycięzcą. Poprawa gry pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Miejsce na podium jest sukcesem, ale najważniejszy jest każdy kolejny trening. Nasi reprezentanci w kategorii młodzików będą uczestniczyć także w sezonie 2015/2016.