Dawno nic nie pisałem. Chyba dlatego, że wyczerpał się we mnie entuzjazm do zdawania relacji z naszych meczów i turniejów. Mam taką naturę, że szukam rzeczy nowych, świeżych, czegoś co wykroczy poza nasze dotychczasowe doświadczenia, czegoś co mogłoby Was bardziej zainteresować. I teraz nadarza się okazja! Organizujemy I Ogólnopolski Turniej Skrzatów : “Pingla Cup”.

Pomyślicie sobie pewnie, że przecież to już było, mamy w Polsce sporo imprez w różnych kategoriach wiekowych i jeszcze wiele zawodów organizowanych przez kluby i miasta. Tyle, że zazwyczaj wygląda to tak: przyjeżdżamy, pogramy, potem skromna dekoracja zwycięzców i do domu. Tym razem, u nas w Grodzisku będzie zupełnie inaczej, a to dlatego, że będą to zawody dla najmłodszych dzieci – skrzatów. Najważniejszym celem tego turnieju nie będzie wyłonienie zwycięzcy, będzie to obudzenie w dzieciach wyobraźni, marzenia o “Mistrzostwie” w tenisie stołowym. Chcemy uzyskać ten efekt na kilka sposobów. Po pierwsze: przygotowanie warunków do gry. Z szesnastu rozstawionych w naszej hali stołów dwa będą wyjątkowe. Będą stały na czerwonej podłodze, takiej jaką możecie oglądać podczas meczów I drużyny Bogorii w Superlidze i Lidze Mistrzów. Ogrodzone będą płotkami z logami naszych sponsorów, takimi jakie również widujecie podczas transmisji. Chcielibyśmy w ten sposób dać możliwość dzieciom zagrać mecz dokładnie w takich samych warunkach (nie licząc wyjątku tj. obniżanego stołu) w jakich grają: Daniel Górak, Oh Sang Eun, Paweł Fertikowski i Robert Floras.

Tuż obok kortu z czerwoną podłogą rozstawiona będzie tzw. ścianka do wywiadów. To w tym miejscu rozmawiamy z dziennikarzami w czasie meczów Superligi oraz po ich zakończeniu. Tym jednak razem gośćmi Dawida Szajny będą uczestnicy “Pingla Cup”. Dziennikarz będzie zapraszał na krótkie video wywiady, które na bieżąco zamierzamy umieszczać na facebooku. Dzieci, które przyjadą na nasz turniej będą miały wyjątkową okazję poczuć się jak gwiazdy, a potem zobaczyć się w internecie. Ścianka nie będzie służyć tylko zawodniczkom i zawodnikom. Ktoś dzieci musi na nasze zawody przywieźć i potem zabrać je do domu. Ktoś te dzieci codziennie szkoli, ktoś je systematycznie przywozi na treningi. To najbardziej zaniedbana grupa uczestników całego procesu szkolenia w tenisie stołowym: trenerzy i rodzice. To ludzie, dzięki którym mamy dla kogo w ogóle organizować zawody. To im chcemy poświęcić dużo uwagi zapraszając ich do video i audio wywiadów, które również umieścimy na naszym portalu społecznościowym. Nad sprawnym przebiegiem całej imprezy będzie czuwał spiker-animator. Jego rola to komentowanie najciekawszych bieżących pojedynków, oraz przekazywanie ważnych informacji wszystkim uczestnikom.
Przygotowaliśmy też niespodzianki. Będzie to np. rzadka okazja zagrania seta z zawodnikiem Superligi. Paweł Fertikowski i Robert Floras będą w specjalnie wyznaczonym miejscu sprawdzać umiejętności naszych dzieci, ale też i chętnych do pojedynku rodziców i trenerów. Zawodnicy Bogorii po krótkich urlopach niedługo wznawiają treningi i z całą pewnością nie będzie łatwo ich ograć :). Uczestnicy , którzy nie awansują do czołowej “16” będą mogli pójść do kina na film dla dzieci, żeby potem móc wrócić do hali i obejrzeć półfinały i finały. Bardzo nam zależy, żeby pojedynki o czołowe miejsca oglądało jak najwięcej widzów, którzy stworzą niezapomnianą atmosferę. 
Jak widzicie jest w całej naszej ekipie ogromny entuzjazm i chęć zorganizowania imprezy szczególnej i wyjątkowej. Chcielibyśmy, żeby podczas “Pingla Cup” czuć było w powietrzu atmosferę pingpongowego święta dla wszystkich uczestników turnieju, a nie tylko dla zwycięzców. Zależy nam na obudzeniu w dzieciach radości z samego udziału w zawodach, bez względu na ostateczny rezultat współzawodnictwa. 

Startujemy w sobotę, 20-go czerwca o godz. 11.00. 
Adres: Grodzisk Maz., ul. Westfala 3a

Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału!!!
Tomasz Redzimski
P.S. Zgłoszenia na stronie www.bogoriagrodzisk.pl