O warsztatach szkoleniowych dla dzieci i integracji klubów biorących udział w programie „FUNdamenty, od marzenia do mistrzostwa” opowiada Magdalena Górowska.

Warsztat, który przeprowadziliśmy 14 czerwca w Krakowie w obiektach KS Bronowianka Kraków, zamknął całoroczny cykl  FUNdamentowych szkoleń dla dzieci w Małopolsce.

Na warsztatach spotykaliśmy się regularnie, jeden raz w miesiącu od września 2014 r do czerwca 2015 r. W całorocznym cyklu regularnie uczestniczyły dzieci z następujących ośrodków tenisa stołowego: KS Bronowianka Kraków, AS Progres Kraków, CKIS Skawina, ULKS Lachowice, LKS Piotrowice, MKS Tarnowia Tarnów, UKS Matt Kraków, Miechów, LUKS Skrzyszów a okazjonalnie z innych Klubów jak: KS Spójnia Warszawa, UKS Darex Janówek, MKS Skawa Wadowice. W sumie w warsztatach uczestniczyło 82 zawodników, a prawie połowa z nich uczestniczyła w spotkaniach min. 3 razy. W szkolenie dzieci włączyło się 8 trenerów, uczestników programu FUNdamenty: Anna Połeć, Kamila Kajniak, Beata Mlicka, Magdalena Górowska, Rafał Utylski, Krzysztof Żebro, Stanisław Ocłoń, Mariusz Cur.

 

Naszym celem była intergacja szkolenia, które prowadzimy na co dzień w klubach – wspólny trening zawodników z różnych ośrodków znacznie wyrównywał poziom grup szkoleniowych (intensyfikował trening) a zaangażowanie trenerów umożliwiło tworzenie małych grup treningowych i mocno zindywidualizowaną pracę.

Warsztaty miały dawać dzieciom to co w FUNdamentach najcenniejsze: indywidualne podejście i szacunek do każdego dziecka; wiedzę i metodykę w oparciu o światowe standardy; atmosferę życzliwości i radości z uprawiania tenisa stołowego.

Trenerom warsztaty stworzyły możliwość poszerzenia perspektywy postrzegania prowadzonych na co dzień zawodników o „oczy innego trenera”, inicjowały i kontynuowały wymianę myśli szkoleniowej, wreszcie dawały poczucie wsparcia w dążeniu do budowania silnego, zbudowanego na solidnych FUNdamentach tenisa stołowego w Małopolsce.

Czerwcowy warsztat zakończyliśmy konkursem wiedzy o tenisie stołowym oraz turniejem podsumowującym. Zwycięzcy zmagań otrzymali nagrody. Wyróżniliśmy również osoby, które uczestniczyły w 9 z 10 warsztatów – za systematyczność i zaangażowanie w mądrą pracę, która zawsze procentuje.

Już myślimy jak lepiej zorganizować nowy cykl warsztatów – spotykamy się znowu we wrześniu 2015 roku!

Buduj z nami silne FUNdamenty w Małopolsce !

Magdalena Górowska

 

Zdjęcia: Kamila Kajniak