Dla mnie każdy obóz Integralnego Tenisa Stołowego to wspaniała nauka, nowe doświadczenia i poznawanie dokładnie wielu aspektów tenisa stołowego. Po obozach wzrasta moja motywacja.

Bardzo dobrze przepracowany okres 3 tygodni między poprzednim a kolejnym obozem był bardzo ważnym krokiem w rozwoju trenerskim. Zależało mi bardzo, aby przeczytać książkę „Integralny Tenis Stołowy” oraz oglądnąć film Da hao ping pang qiu (打好乒乓球), “Graj dobrze w tenisa stołowego”. Rozumienie systemowej wiedzy jak szkolić na najwyższym światowym poziomie pozwala stawać się lepszym trenerem. Na obozie miałem okazję współpracować z trenerami. Relacje i przyjazna atmosfera pozwalały na ogromne zaangażowanie się w pracę szkoleniową. Czułem się bardzo dobrze na obozie, planowałem treningi, wyobrażałem sobie jak będzie wyglądał najbliższy trening.

Znakomicie współpracowało mi się z grupą treningową, zawodnicy wykazywali zainteresowanie i byli otwarci ma rozwój techniki gry. Znaczący wkład w podniesienie jakości treningu miały prezentacje prowadzone i omawiane przez Trenera Jerzego Grycana. Dokładne planowanie treningu pozwala świetnie przygotować się trenerowi do zajęć. Prowadząc treningi czułem się swobodnie, podobnie jak na co dzień w klubie LKTS Luvena Luboń. Był to ogromny wysiłek w upalne dni trenować, dlatego też podziwiam zawodników, że trenowali z ogromnym zapałem.

Istotne jest poznanie aktualnej techniki zawodników i zastanowienie się jaki powinien być następny krok, co zrobić dalej. Wydaje mi się, że istotą jest odpowiednie dobranie ćwiczeń tzw. „przemyślane ćwiczenie”. Tutaj trzeba podjąć odpowiednie kroki aby się rozwijać, aby szkolić efektywniej. Z każdego kolejnego treningu uczyć się i wyciągać wnioski. Kończę obóz z poczuciem, że mogłem pracować lepiej, że wnioski które teraz wyciągnę z obozu pozwolą mi wskoczyć na wyższy poziom trenerski. Jestem na początku drogi, ale wiem, że uczestnicząc w programie FUNdamenty od marzenia do Mistrzostwa mam szansę zrealizować swoje cele i marzenia. Kolejnym krokiem jest udział w następnych szkoleniach oraz odświeżanie poprzednich części FUNdamentów. Rozwijać się krok po krok, wierzyć w siebie, robić postępy i codziennie uczyć się czegoś – to droga, którą chciałbym podążać. Wiele inspiracji po obozach będę starał się wykorzystać, aby podnosić na wyższy poziom szkolenia w LKTS Luvena Luboń. Przed Nami ciągłe wyzwania i ważne, aby wspólnie iść w kierunku drogą do Mistrzostwa. Wiele aspektów staram się poprawić, ale to też wymaga czasu, nie wszystko przychodzi łatwo, ale nad tym też pracuję krok po kroku i wierzę że dobra i mądra praca przyniesie efekty. Warto jak najpełniej rozwijać siebie, aby robić to co się lubi.