Trener Piotr Ciszak  i Patryk Pyśk w Starostwie Powiatowym w Poznaniu zostali docenieni podczas uroczystości wręczania Nagród Sportowych dla najlepszych zawodników i trenerów.

Refleksje po obozie w Limanowej (28.01-03.02.2017)
 
Podczas obozu mieliśmy pewną nowość, polegającą na monitorowaniu zawodników i sprawdzeniu gdzie aktualnie jesteśmy – testy, którymi sprawdzają swoich zawodników trenerzy chińscy w poszukiwaniu przyszłych Mistrzów Świata. Każdy z dziewięciu poziomów profesora Liu Tianyanga składał się z odpowiednich testów, których zaliczenie powodowało przejście na kolejny poziom. Każdy test zaczynał się od prezentacji i objaśnienia, następnie ćwiczeń, a dalej „egzamin” podczas którego zawodnicy mieli dwie próby. Przejście do kolejnego etapu wymagało zaliczenia wcześniejszego. Ważnym tematem jest nie tylko zaliczenie, uzyskanie pewnej zakładanej normy, ale także wykonanie ćwiczenia zachowując odpowiednią strukturę ruchową. Rozpoczęcie testu, także odbywało się poprzez sprawdzenie gotowości zawodnika do przeprowadzenia próby.

 Podział grup treningowych był wynikiem przechodzenia do kolejnego poziomu. Dlatego też w grupach był zbliżony wyrównany poziom techniczny. Wszystkie osiągnięcia były dokładnie rejestrowane i każdego wieczoru w gronie trenerskim omawiane i analizowane. Kluczowe było wyciąganie wniosków i wspólna dyskusja.  Ważne, aby się doskonalić, aby się rozwijać i wyciągać wnioski. Wiemy jak szkolić na najwyższym światowym poziomie, jak robią to najlepsi. Rozwijać się jako trener i jako człowiek to kluczowe w programie FUNdamenty. Po obozie każdy zobaczył gdzie jest, czego potrzebuje, aby doskonalić swoją grę. My Trenerzy zobaczyliśmy w jakim stopniu realizujemy program FUNdamenty. Czy jesteśmy blisko poziomu światowego. Zawodnik lub większość grupy realizowało poziom, na którym zatrzymało się większość uczestników w testach. Jest to program na koniec Szkół Wolnego Czasu w Chinach (12-13 lat) który zawodnicy wyszkoleni w SWC realizują w 100%, a najlepsi przechodzą do Ośrodków Prowincjonalnych. Po obozie mamy wnioski, co jest do zrobienia. Wierzę, że podczas kolejnych obozów będziemy pracować na kolejnych poziomach przy dobrym wyszkoleniu technicznym. Testy motywują dzieci, to nowa forma, która się sprawdziła w 100%. Treningi były intensywne jedna jednostka treningowa trwała 3 godziny, więc czas na obozie był w 100% wykorzystany na efektywny trening. Zawodnicy z Fundamentów 2 mają bardzo dobrze rozwiniętą technikę oraz utrzymanie piłki w stole, które też poprawiły się podczas obozu. Grupy treningowe były tworzone zgodnie z założeniami „małego świata” uwzględniające różnorodność stylową. Umiejętność dostosowania do rzeczy, które są nieprzewidywalne jest najważniejsza, a osiągnąć można to tylko poprzez trening w grupie.

 Cieszy bardzo dobra atmosfera wśród dzieci. Wspólne spędzanie wolnego czasu. Dla mnie był to efektywnie spędzony czas, mnóstwo nowej wiedzy, którą będę starał się przenosić na pracę klubową. Poznaliśmy kilka nowych technik, które pozwalają jeszcze lepiej poznać tenis stołowy. Osoby, które były pierwszy raz na obozie, szybko zaczynały dobrze czuć się w grupie nowych znajomych. Każdy zawodnik wyjechał ze wskazówkami do dalszej pracy. Po obozie mamy obraz aktualnego poziomu każdego dziecka, ale także obraz FUNdamentów w odniesieniu do najlepszych na Świecie standardów. Do zobaczenia latem. Polecam gorąco, już teraz nie mogę doczekać się letnich obozów. Przerwy wakacyjne i ferie to świetny czas na obozy ! Zapraszamy !!! Piotr Ciszak 

Pierwsze zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.facebook.com/LKTS-Luvena-Lubo%C5%84-204194786382176/?pnref=story
Tam można dowiedzieć się więcej o nagrodach dla trenera Piotra i dla Patryka.