Udany rok w Akademii Tenisa Stołowego w Czechowicach -Dziedzicach. Rok, w którym wygraliśmy więcej niż kiedykolwiek!
 
Złoto i srebro Mini Olympic Games, świetne starty w GP Polski, ogrom medali Mistrzostw Śląska i turniejów rangi wojewódzkiej, czołowe lokaty w Polsce w rozgrywkach szkolnych.
 
Rok budowania zespołu trenerskiego!
 
W 2017 roku obok trenerów Tomka, Dagmary i Karoliny dołączyły do zespołu młode ambitne osoby – Justyna i Joasia. Cały nasz zespół współpracując ze sobą w spójny sposób realizuje program Fundamenty w szkoleniu dzieci na różnych poziomach.
 
Rok inwestowania w WIEDZĘ!
Nasz zespół trenerski intensywnie uczestniczył w szkoleniach Integralnego Tenisa Stołowego dotyczących : Budowania systemu szkolenia w tenisie stołowym (F4), Treningu taktycznego i rozwoju stylów gry (F5) Budowania szkółek i organizacji szkolenia na etapie wstępnym (F1). Ogrom wiedzy staraliśmy się natychmiast przełożyć na działanie i usprawnienie pracy w klubie.
 
Rok lepszej organizacji!
 
W MKS dzięki świetnej współpracy ze szkołą obecnie, aż 14 dzieci trenuje 2x dziennie codziennie. Dzieci uczestniczą w zaplanowanym treningu technicznym, taktycznym, fizycznym i zajęciach na basenie mając zapewnionych 16- 20 godzin zajęć tenisa stołowego tygodniowo! Efektem jest bardzo zrównoważony trening dbający o wszystkie aspekty rozwoju dzieci oraz brak zaległości w edukacji szkolnej. 
 
Oprócz tzw. Grupy Mistrzowskiej dzieci w wieku 5-12 lat uczestniczą w treningach w 4 grupach zróżnicowanych pod względem zaawansowania.
 
Rok współpracy! 
 
W ramach obozów programu Fundamenty mogliśmy trenować w bardzo mocnych grupach treningowych współpracując z najlepszymi i najambitniejszymi trenerami. W maju na zgrupowanie do Czechowic – Dziedzic przyjechały dzieci z Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki z Trenerem Pawłem Szelińskim, a nasz bardzo pracowity zawodnik Michał Gawlas spędził w 2017 roku kilkadziesiąt dni trenując w bardzo mocnej grupie Bogorii.
 
Rok rozwoju „małego świata” w klubie.
 
Realizując nasze założenia szkolenia dzieci w różnych stylach gry w oparciu o ich naturalne predyspozycje i silne strony możemy się pochwalić dużym bogactwem stylów gry w naszym klubie na wzór szkół wolnego czasu w Chinach. Nie jest już zaskoczeniem, że nasze dzieciaki grają nie tylko stylem obustronnego topspina, ale również uchwytem piórkowym w różnych odmianach, atakiem szybkim, kombi – atakiem i obroną podcięciem.
 
Rok wdzięczności!
 
Nie udałoby się tego wszystkiego osiągnąć gdyby nie serdeczność i pomoc wielu osób…
Słowa podziękowania dla Burmistrza Mariana Błachuta oraz radnych naszego miasta, dla Pawła Łękawy – Dyrektora MOSiR i pracowników Działu Organizacji Imprez, a w szczególności Pawła Mazura, dla Bartłomieja Żaczka – Prezesa MKS Czechowice – Dziedzice.
Ogromne słowa podziękowania dla Pani Jadwigi Wizner – Dyrektor SP 3 w Ligocie za umożliwienie realizacji naszej pasji na szerszą niż kiedykolwiek skalę. 
 
Dziękujemy wszystkim naszym rodzicom za wspieranie w różny sposób pasji swoich dzieci, pomoc w organizacji naszych projektów, rozmowy, pomysły, obecność.
 
Dziękujemy za nieocenioną pomoc w codziennych treningach Adamowi Ramendzie, za zajmowanie się sprawami związanymi z rozgrywkami ligowymi Krzysztofowi Ramendzie i Jackowi Drążykowi.
 
Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom – Adam Hasiak Fabryczna Bistro, Frezcom, Pierogarnia Zapiecek, Carbo Asecura, POLWAX, Unikat II.
 
Dziękujemy klubom i trenerom za współpracę na wysokim poziomie, a w szczególności Tomaszowi Redzimskiemu, Pawłowi Szelińskiemu i Zbigniewowi Grześlakowi z Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz Piotrowi Ciszakowi, Mariuszowi Pyśk i Hubertowi Spychale z LKTS Luvena Luboń. 
 
Ogromne słowa podziękowania za dobre słowo o nas, pytania do nas, obserwowanie i sympatyzowanie z naszym klubem dla wszystkich osób, które spotykamy na zawodach i tym obserwujących nas w mediach społecznościowych.
 
Dziennikarzom i mediom, którzy o nas piszą: Kronika Beskidzka, Kochamtenisstolowy.pl , czecho.pl, Gazeta Czechowicka.
Dziękujemy ŚLZTS i PZTS i coraz lepszą organizację wszystkich zawodów, w których mamy przyjemność uczestniczyć i wprowadzanie korzystnych zmian na rzecz rozwoju naszej dyscypliny.
 
 
Z uśmiechem i nadzieją wchodzimy w Nowy 2018 Rok!

Tomasz Szary / MKS

 
Zdjęcia podczas obozu ITS w Limanowej – lipiec 2017: