– W “jaskiniowym” podejściu do sportu chodzi o wynik. A może być on czymś więcej. Może być narzędziem do rozwoju fizycznego, ale też do innych aspektów rozwoju – powiedział w radiowej Trójce Jerzy Grycan. 

Posłuchaj audycji:

Jerzy Grycan jest trenerem tenisa stołowego. Wychował znakomitych zawodników i trenerów. Jest też autorem książki “Integralny tenis stołowy. Jak sport może zmienić Twój świat na dużo lepsze miejsce do życia”, w której wykorzystuje koncepcję Kena Wilbera, która opiera się na rozwoju czterech ćwiartek (ciało, umysł, organizacja i kultura). 

W audycji “Klub Trójki” Jerzy Grycan wyjaśnił, jak należy rozumieć te ćwiartki w odniesieniu do tenisa stołowego. – Jeśli chcemy poważnie uprawiać sport, to musimy uwzględnić ciało. Nie możemy zaniedbać umysłu. Trzeba rozwijać organizację, system i trzeba rozwijać kulturę, czyli sposób komunikowania – podkreślił rozmówca Dariusza Bugalskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Jerzy Grycan opowiedział o swojej idei, metodzie trenowania. Dlaczego najlepszymi zawodnikami są Chińczycy?

Źródło: https://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/2101634,Filozofia-szkolenia-w-tenisie-stolowym