27-30 grudnia 2019 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego i rozwoju Ośrodków szkolenia odbyło się trzecie spotkanie trenerów i zawodników – przedstawicieli Ośrodków PZTS w Toruniu, Grodzisku Mazowieckim i Ostródzie.

Dołączyła też grupa zawodników Kadry Narodowej seniorów: m.in. Samuel Kulczycki, Przemysław Walaszek, Agata Zakrzewska, Gabriela Dyszkiewicz.

 W obiekcie klubu sportowego Morliny Ostróda w ciągu tych czterech dni odbyło się 6 trzygodzinnych treningów. W zgrupowaniu wzięli udział następujący trenerzy: Tomasz Krzeszewski (trener Kadry Narodowej Seniorów), Adam Białek, Bartosz Szarmach, Tomasz Sposób, Grzegorz Adamiak i Dong Rui Fang. Szkolenie koordynował Jerzy Grycan.

Ukazał się artykuł na stronie: https://www.se.pl/olsztyn/w-ostrodzie-tak-jak-w-chinach-aa-7Wo4-5BXr-QWLW.html?fbclid=IwAR3JTk9XQiHWRLNiu4NfWK5I8E602o8oMyH8bDLZEoOUTcKS2ZMZ0gycTcg

“W Ostródzie tak jak w Chinach. Pierwszy taki obóz sportowy w Polsce

97 medali mistrzostw Polski i dwa medale mistrzostw Europy zdobyli ci którzy spotkali się w Ostródzie. Takiego obozu sportowego w Polsce jeszcze nie było. Do tego dzieci i młodzież bierze w nim udział w czasie przerwy świątecznej.

– Tak jest – wykrzyczała, uśmiechając się jak łobuziara, Zosia Śliwka z Grodziska Mazowieckiego, mistrzyni Polski w kategorii Żak, po tym jak w ciągu 2 minut, 130 razy szybko i bezbłędnie odbiła stroną forhendową piłeczkę na drugą stronę stołu stołu. To było jej zadanie, wyznaczone przez trenera koordynatora, który przygotował Narodowy Program Szkolenia Tenisa Stołowego.

W Ostródzie, w ramach tego programu, w czasie przerwy świątecznej, został zorganizowany obóz dla dzieci z ośrodków szkoleniowych Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Wzięli w nim udział zawodnicy Torunia, Działdowa, Grodziska Mazowieckiego i Ostródy.

Na to z jakim zaangażowaniem trenują dzieci i młodzież w Ostródzie, można było patrzeć godzinami. Biała piłeczka, między dwoma zawodnikami lata z prędkością dochodzącą do 100 kilometrów na godzinę.

Oni na swoich szyjach do tej pory mieli zawieszonych 97 medali z mistrzostw Polski. Jeden z uczestników obozu, Samuel Kulczycki zdobył dwa medale na mistrzostwach Europy. Kulczyckiemu i innym, ciągle tych medali mało.

Na sali, na której trenowano, rozłożono 20 stołów do gry. Blisko 30 zawodników z czterech klubów, miało do dyspozycji 7 trenerów.

Treningi były strasznie wyczerpujące, i to nie tylko fizycznie. Po pierwsze – trzeba mieć dużo siły, aby dwa razy dziennie przez trzy godziny stać przy tenisowym stole. Po drugie –  na obozie trzeba było zaliczać testy. Były wyznaczona ilość uderzeń którą trzeba było wykonać w określonym czasie. Największy problem miały z tym najmłodsze dzieci.”

Film: https://www.facebook.com/MorlinyOstroda/videos/2488826294699107/

Zdjęcia ze strony: https://www.facebook.com/MorlinyOstroda/photos/a.2477786672332457/2477793335665124/?type=3&theater            autor zdjęć:  Krzysztof Jarmołowicz