Jeżewo to miejscowość, w której wielokrotnie gościliśmy, organizując letnie i zimowe obozy Integralnego Tenisa Stołowego. Cieszy nas sukces jaki odniosła wychowanka SLKS „Olimpijczyk” w Jeżewie Katarzyna Rajkowska, która podczas 2. Grand Prix Polski żaków i żaczek w tenisie stołowym odbywającym się w styczniu 2020 w Drzonkowie, stanęła na najwyższym podium.

Zapraszamy do przeczytania relacji jej trenera Andrzeja Nadrowskiego z przebiegu turnieju, gratulując zarówno Zawodniczce jak i Trenerowi.

„Około 100 najlepszych żaczek spotkało się w Drzonkowie koło Zielonej Góry by rywalizować o miano najlepszej żaczki w Polsce. W piątek rywalizowały dziewczęta, które nie awansowały do turnieju głównego z eliminacji wojewódzkich. Barbara Olkowicz z Jeżewa walczyła bardzo dzielnie, ale ostatecznie zajęła trzecie miejsce w eliminacjach i nie awansowała do turnieju głównego. Kasia Rajkowska na pierwszym GPP w Łaziskach Górnych była druga i z pewnością była uznawana za jedną z faworytek tego turnieju. Droga na szczyt była jednak bardzo wyboista. W grupie po dwóch łatwych meczach, gdzie rywalki dostały solidne lanie trafił się bardzo ciężki mecz z Aleksandrą Makar z Przemyśla. Pierwsze dwa sety przegrała Rajkowska Kasia do 9. Kolejne sety, które wygrała zawodniczka z Jeżewa, też nie były sielanką. Gdy w piątym secie Kasia wygrywała 9:5 wydawało się, że jest już po meczu. Niestety rywalka doprowadziła do stanu 9:9 i dopiero w końcówce lepsza okazała się zawodniczka z Jeżewa.

Mecz o wejście do czołowej szesnastki Kasia Rajkowska wygrała z Aleksandrą Przybylską z Polonii Śmigiel 3:1. Rywalka tylko w pierwszym secie nawiązała walkę. Kolejne sety to zdecydowana dominacja jeżewianki. Na drodze o wejście do najlepszej czwórki stanęła Kowalska Julia z Kcyni. Mimo, że Kasia trenuje również i na takie okładziny, to mecz był bardzo ciężki. Po trzech setach rywalka prowadziła 2:1. Czwarty  i piąty set to popis gry zawodniczki z Jeżewa, która wygrała  11:5 i 11:7. O wejście do finału przyszło grać Kasi z Agatą Krause z MKS MDK Bydgoszcz. Odwieczna rywalka, która ostatnio jest w świetnej formie. My trenerzy bardzo obawialiśmy się tego pojedynku. Zawodniczka z Jeżewa szybko rozwiała nasze obawy. Pojedynek po rewelacyjnej grze zawodniczki z Jeżewa zakończył się wynikiem 3:0, w setach (11:7,11:4,11:8). I pozostał wielki finał.

Organizatorzy przygotowali wspaniałą oprawę jak na największych imprezach światowych. Spiker zapowiedział mecz wymieniając zawodniczki grające w finale i ich trenerów, a następnie sędziowie wprowadzili uczestniczki wielkiego finału. Początek gry o prymat w Polsce to zdecydowana dominacja zawodniczki z Jeżewa, która pierwsze dwa sety wygrała 11:5 i 11:6. W trzecim była bardziej zacięta walka. Kasia prowadziła już 10:8 by ulec ostatecznie 10:12. Czwarty set padł łupem rywalki 11:13. Wyglądało na to, że ten piąty będzie bardzo ciężki. Zawodniczka z Jeżewa pokazała jednak, że jest w świetnej formie i wygrała go 11:2.

W ceremonii dekoracji uczestniczył Lucjan Błaszczyk, jeden z najlepszych polskich zawodników. Kasia Rajkowska z SLKS „Olimpijczyk” Jeżewo stanęła na najwyższym podium. Mamy nadzieję, że jest to początek bogatej kariery tej świetnej zawodniczki. Kasia Rajkowska, jak i pozostali zawodnicy i zawodniczki klubu są szkoleni zgodnie z programem FUNdamenty autorstwa Jerzego Grycana”.