AKTUALNOŚCI

Wywiad z Tomaszem Redzimskim trenerem Kadry Narodowej

“Nie pytaliśmy o wyniki czy zajęte miejsce. Miał się cieszyć z udziału w turnieju, czyli w święcie tenisa stołowego. U nas w domu nie było dyskusji o wynikach, o tym kto jest lepszy, kto gorszy. Najważniejsze było tylko to, czy był zaangażowany i skoncentrowany podczas treningu i zawodów”.

Podsumowanie rocznego cyklu szkoleń FUNdamenty1

„Szkolenie bardzo merytoryczne, szczegółowe i wnikliwe, mające bardzo dużą wartość”, „Zapaliłem się i ten ogień będzie się palił – chcę być studentem dalej!”, „Jestem gotowy, aby zebrać materiały do PRK4”, „Otrzymałam wiele narzędzi, moja praca będzie efektywniejsza.”

Rozpoczęliśmy szkolenie PRK5 w Gdańsku

„Nie jest istotne na jakim poziomie zaawansowania jest trener, tylko do jakiego poziomu dojdzie w procesie doskonalenia. Jeżeli te informacje i doświadczenie zamienimy w praktykę, to możemy dojść bardzo wysoko. Ta wiedza jest jakościowo olbrzymia, myślę, że wyprzedza epokę.” Jan Ciepiał

Trzecie szkolenie PRK4 w Gdańsku

“To szkolenie należy podsumować jako kopalnię wiedzy. Na pewno wyjadę stąd z dużo większą pewnością siebie.” “Myślę, że to nie tylko warsztat, my tworzymy pewną wspólnotę”. “Wiele uwag i wskazówek pokazało mi, jak ważne jest prawidłowe szkolenie u podstaw tenisa, chyba nie ma na to lepszego określenia jak dobrze już mi znane Fundamenty”.

Drugie Szkolenie PRK4 w Gdańsku

„Można było naprawdę na nowo otworzyć oczy na tenis stołowy”, „Nie mogłem sobie wyobrazić lepszego szkolenia pod względem wiedzy i atmosfery”, „Jestem częścią uczącej się organizacji, budujemy poziom sportowy w Polsce i w niedalekiej przyszłości będziemy się liczyć także w świecie.”

Szkolenie PRK4 w Gdańsku

Podsumowanie pierwszego wakacyjnego szkolenia stacjonarnego dla trenerów, przygotowujących się do uzyskania certyfikatu PRK4, które odbyło się  w Centrum Tenisa Stołowego w Gdańsku 13-17 lipca 2023.

Jan Ciepiał o systemowym szkoleniu w tenisie stołowym

FUNdamenty proponują pewien styl życia i model szkolenia. To coś więcej niż tylko trenerska praca nad warsztatem. Uczyliśmy się w Gdańsku tego systemowego modelu szkolenia, myślenia i działania, tego stylu życia.

Szkolenie PROTS w Krakowie

Szkolenie dla trenerów i zawodników z Programu Rozwoju Ośrodków Tenisa Stołowego odbyło się 8-11 grudnia 2022 w Krakowie, w KS Bronowianka.

Galeria zdjęć ze szkolenia w Gdańsku

 27 – 30 grudnia 2022 w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku odbyło się szkolenie dla trenerów FUNdamenty1 w ramach programu Pingpongowe Marzenia z Eneą.

FUNdamenty1 w Gdańsku

“Odnoszę wrażenie, że poziom szkolenia i świadomość trenerów jest coraz wyższa. Napawa optymizmem to, jak wszyscy chętnie biorą udział i z otwartością podchodzą do jednostek treningowych, dzięki temu każdy z nas staje się coraz bardziej świadomy tego co ma robić, a nasi zawodnicy przez to stają się coraz lepsi.” Z.Grześlak

Wywiad z Tomaszem Redzimskim w WP Sportowe Fakty

“Od kilkunastu lat jest trenerem odnoszącego wielkie sukcesy klubu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Marzenie Tomasza Redzimskiego to wychowanie mistrza świata w tenisie stołowym. Opowiedział, jak wygląda droga na szczyt.”

Drugie szkolenie FUNdamenty1 w Centrum Tenisa Stołowego w Gdańsku

15-19 sierpnia odbyło się drugie szkolenie FUNdamenty1 w Centrum Tenisa Stołowego w Gdańsku dla trenerów przygotowujących się do uzyskania certyfikatu PRK4. To już 13 rok programu FUNdamenty “Od marzenia do Mistrzostwa” i 5 rok w ramach współpracy z PZTS. Dzięki tej współpracy, Narodowemu Programowi Rozwoju Tenisa Stołowego i programowi “Pingpongowe Marzenia”, FUNdamenty zyskują nową dynamikę i jakość.

FUNdamenty 1 w Centrum Tenisa Stołowego w Gdańsku

Rozpoczęliśmy kolejny cykl szkoleń FUNdamenty1 w Centrum Tenisa Stołowego w Gdańsku dla trenerów przygotowujących się do uzyskania certyfikatu PRK4. To już 13 rok programu FUNdamenty “Od marzenia do Mistrzostwa” i 5 rok w ramach współpracy z PZTS. Dzięki tej współpracy, Narodowemu Programowi Rozwoju Tenisa Stołowego i programowi “Pingpongowe Marzenia”, FUNdamenty zyskują nową dynamikę i jakość.

Memoriał Ściechury w Serocku

Tenis Stołowy Sokół Serock to klub, z którego wywodzi się jeden z najbardziej utalentowanych zawodników, reprezentujący Polskę na renomowanych zawodach międzynarodowych kadetów i juniorów, Mateusz Zalewski.

Podsumowanie szkolenia FUNdamenty1 w Gdańsku 11-19.08.2021 Grupa I

Tomasz Redzimski: „Cała prostota prowadzenia zajęć codziennych nie jest taka łatwa. Struktura jest prosta i ta prostota wg mnie jest piękna, ale potrzebujemy doskonalić się w tym, żeby sprawnie i wszystko jasno przebiegało: jak jasno określić cel, jak pokazać prawidłowo dane uderzenie czy daną kombinację, zastanowić się jakie to są te trzy podstawowe rzeczy.”

16-letni polski piórkowiec wygrywa w Superlidze

Michał Gawlas jest pierwszym polskim wychowankiem grającym uchwytem piórkowym, który wygrał grę w swoim debiucie w Superlidze. Pochodzi z Czechowic- Dziedzic a obecnie reprezentuje Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Podsumowanie półrocznego cyklu FUNdamenty 1 (druga grupa)

Kilka lat temu Polska przyjęła zobowiązanie zbudowania zupełnie nowego systemu edukacji. Uzyskanie kwalifikacji na poziomie PRK4 wiąże się z zebraniem dowodów na posiadanie odpowiedniej wiedzy, umiejętności oraz postaw społecznych. Zachęcam, żeby wdrażać do praktyki to, co tutaj robiliśmy i stale rozwijać swój warsztat trenerski.

Zapraszamy trenerów na szkolenie FUNdamenty 0 Trening fizyczny w tenisie stołowym

 “Przedstawione filmy i pomysły są gotową receptą na to, jak w planie rocznym ułożyć i wykorzystać treningi szybkości, zwinności, mocy i jak to wpleść w trening”; “Jak zaplanować pracę (biorąc pod uwagę okresy: przygotowawczy, startowy, przejściowy) żeby była perspektywiczna.”;  “To szkolenie uzmysławia, że muszą być odpowiednie ćwiczenia na odpowiednim etapie życia, żeby nie zrobić zawodnikowi krzywdy.” – fragmenty wypowiedzi uczestników wcześniejszego szkolenia FUNdamenty 0

Kilka końcowych refleksji po FUNdamentach 2

”Dobrze dobrany styl pozwala wykorzystać potencjał danego zawodnika do jego szybkiego rozwoju”; „Mam przed sobą zwizualizowany wykres przyczynowo skutkowy, co z czego wynika i dlaczego coś warto trenować, wcześniej tej świadomości nie miałem”; „Ten system skłania do motywacji i do współpracy, każdy czuje się zaangażowany”.

FUNdamenty na tle Europy w kontekście metodyki szkolenia

“W ramach kultury systemu potrafimy w FUNdamentach nie tylko porozumiewać się, ale także rozumieć, a to spora różnica. Mniej więcej taka jak pomiędzy: patrzeć a widzieć. (…) To przyjemne uczucie, gdy ktoś pozwala nam wyzwolić umysł z okowy fałszu.”

Podsumowanie szkolenia FUNdmenty1 on-line

Jeden z uczestników powiedział: “Jest taka rzecz w pracy systemowej związanej z FUNdamentami, że nie sposób tej wiedzy gdzie indziej pozyskać, bo wiele podręczników do tenisa stołowego, podobnie jak i szkoleń, to martwa wiedza, skostniała i nic nie wnosząca, a tutaj formuła dla mnie jest atrakcyjna i daje mi narzędzia, dzięki którym się rozwijam i trawię tę wiedzę.”

Wywiad z Bartoszem Bibrowiczem

“Często bywa niestety tak, że Polacy są bardziej doceniani za granicą niż w kraju” – mówi trener przygotowania motorycznego Bartosz Bibrowicz, współpracujący od czterech lat z CHZTS.

Słownik chińskiej terminologii tenisa stołowego

 może być pomocą dla lepszego wzajemnego porozumienia i efektywnej współpracy zawodników, trenerów i działaczy Polski i Chin, a w konsekwencji przyczynić się do podniesienia poziomu sportowego i szkoleniowego w naszym kraju.

Filozoficznie o integralnym tenisie stołowym

“Pragnął upodobnić uczniów do trybików napędzających totalitarną machinę. Chciał by uczniowie byli na tyle wykształceni, aby zrozumieć rozkazy i na tyle niedouczeni, aby nie pojmować mechanizmów społecznych”.

Wywiad Marcina Dąbrowskiego z Jerzym Grycanem na kanale “Czysta gra”

“Tenis stołowy wskazuje kierunek innym sportom w Polsce”. Marcin Dąbrowski rozmawia z Jerzym Grycanem o Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego i wymaganiach, które muszą spełniać trenerzy w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, o roli treningu mentalnego, pracy z cieniem i wpływie propagandy na sport.

Jan Ciepiał o tenisie stołowym w kontekście innych dyscyplin

W jakim wieku polskie dzieci zaczynały w średniowieczu trening szermierki? Kronikarze są zgodni: „gdy raczkowały, już wtedy ich oswajano z bronią i sadzano w siodle, a gdy wyrośli każden był wart tyle, co stu innych wojów za granicą”.

 
 

Praca “zdalna” też jest fascynująca

“Wieloletni trener reprezentacji Polski i Australii Jerzy Grycan w czasie pandemii koronawirusa prowadzi zajęcia on-line dla trenerów w ramach projektów „Pingpongowe Marzenia z PSE” i „FUNdamenty”.

Druga edycja FUNdamenty 5 on-line

„Jeśli połączymy siły, to możemy wyjść z tego mądrzejsi, niż byliśmy przed koronawirusem. Lepiej współpracować, pomagać sobie, kreować, bo nikt sam nie zrobi lepszego tenisa stołowego, tylko możemy zrobić to razem, jak w tym powiedzeniu japońskim, że nikt z nas nie jest taki inteligentny, jak my wszyscy.” JG

FUNdamenty on-line

27-29 marca 2020 odbyło się e-szkolenie dla trenerów FUNdamenty 5. Taktyka w tenisie stołowym. W związku z epidemią koronawirusa, zakazem przemieszczania się i gromadzenia, szkolenie odbyło się on-line.

Refleksje po szkoleniu FUNdamenty 5

“Było to poszerzenie wyobraźni. Nie miałem jeszcze okazji spotkać się z takimi gotowymi szablonami, szerokimi opracowaniami, rozpracowywaniem każdego z poszczególnych stylów gry.”

Pierwszy punkt Miłosza Redzimskiego w LOTTO Superlidze

Od najmłodszych lat wykazywał dużą zawziętość do treningu i przyjemność z gry, często zostawał po treningach i grał ze starszymi, potrafił przebywać na sali nawet po siedem godzin, wakacje i ferie spędzał na obozach FUNdamentów.

Tomasz Redzimski o wyzwaniach w Nowym Roku

Zebranie naszych najbardziej umotywowanych i uzdolnionych zawodników oraz trenerów w jednym miejscu po to, żeby uzyskać efekt synergii jest jednym z naszych największych wyzwań, ale jest to wykonalne.

Zgrupowanie Ośrodków PZTS w Ostródzie

27-30 grudnia 2019 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego i rozwoju Ośrodków szkolenia odbyło się trzecie spotkanie trenerów i zawodników – przedstawicieli Ośrodków PZTS w Toruniu, Grodzisku Mazowieckim i Ostródzie.

Zgrupowanie Ośrodków PZTS w Białymstoku

Celem zgrupowania 4 Ośrodków było zbadanie aktualnego poziomu wyszkolenia zawodników oraz zapoznanie się trenerów z narzędziami badawczymi do kontroli swojej pracy szkoleniowej.

Adam Haller nie żyje

17 listopada o 20:26 Olga Haller napisała na Facebooku: „Mój ukochany mąż, Adam Haller – partner, towarzysz, przyjaciel w drodze przez życie od 30 lat poszedł teraz własną drogą, do światła, poza znaną rzeczywistość.”

Spotkanie w Drzonkowie

12 i 13 listopada przeprowadziliśmy dodatkowe szkolenie dla grupy nauczycieli wf-u w ramach projektu “Pingpongowe marzenia z PSE”.

Budowanie trwałych fundamentów w ITTF

Analiza gier „to proces, który jest często pomijany przez trenerów i drużyny narodowe w tenisie stołowym, szczególnie przy takim poziomie szczegółowości i koncentracji. Połączenie prezentowanych danych liczbowych i wizualnych przykładów wideo było niezwykle przydatne i wszyscy mamy wnikliwe przemyślenia do wykorzystania w przyszłych karierach trenerskich”.  Zespół ITTF Nadziei

Otwarcie Ośrodka Szkoleniowego PZTS w Czechowicach – Dziedzicach

"To dla nas wielkie wydarzenie, a znalezienie się w tak wąskim, elitarnym gronie 8 Ośrodków PZTS, to wielkie wyróżnienie dla całej gminy, klubu oraz SP nr 3 w Ligocie".8 października 2019 odbyło się oficjalne otwarcie Ośrodka Szkoleniowego PZTS w...

O szwedzkiej drodze do sukcesu

Refleksje Jana Ciepiała po obejrzeniu filmu “Bragden” o tym jak Szwedzi pokonali Chińczyków w tenisie stołowym:  “jesteśmy słabsi, więc jedziemy się od nich uczyć”, “zrozumieliśmy, że bez ciężkiej pracy nigdy ich nie dościgniemy”. 

Program Pingpongowe Marzenia z PSE w Drzonkowie i Warszawie

We wrześniu rozpoczęła się II edycja Programu Pingpongowe Marzenia. Do końca 2019 roku w całej Polsce 90 przeszkolonych w tym programie trenerów, przeprowadzi ponad 7800 godzin treningów tenisa stołowego dla ponad 1200 dzieci z klubów i szkół podstawowych.

Refleksje trenerów kadr wojewódzkich po szkoleniu w Gdańsku

„To szkolenie trenerów to krok milowy w Polskim Związku Tenisa Stołowego”, „Szkolenie od podstaw będzie coraz lepsze, bo świadomość i wiedza polskich trenerów będzie na coraz wyższym poziomie”, „Trzeba przekonać środowisko na dole, że to wszystko ma sens”

Refleksje trenerów kadr narodowych i ośrodków po szkoleniu w Gdańsku

„Stworzyliśmy pewną platformę porozumienia”, uświadomiliśmy sobie, że „mistrzowsko prowadzony trening może zrodzić mistrzowski poziom zawodnika”, wspólnie pracowaliśmy „jak rozwijać nie tylko danego zawodnika, lecz także środowisko i system, które pomagają wskakiwać na wyższy poziom”.

Cześć! Miło Cię widzieć na nowej stronie

Z wielką przyjemnością witam Cię na nowym portalu Integralnego Tenisa Stołowego. To miejsce, które gromadzi wiedzę i kluczowe wydarzenia z ostatnich 12 lat mojej działalności.

Miłosz Redzimski mistrzem Polski kadetów

W ostatnich latach pojawiło się kilkoro pingpongistów o sporym potencjale, ale też mających przed sobą ogrom pracy. Do Jakuba Dyjasa, który zdobył już brązowy medal ME seniorów, mają nadzieję dołączyć m.in. Samuel Kulczycki, Maciej Kubik czy urodzeni w 2006 roku Wróbel i Redzimski.

Zintegrowany System Kwalifikacji w tenisie stołowym – telekonferencja

Od dwóch lat uczestniczę wraz z zespołem ludzi z PZTS, Instytutu Badań Edukacyjnych i Instytutu Sportu w pracach nad opisem kwalifikacji trenerskich. Jest to społeczna działalność, bardzo ciekawa i twórcza. Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) jest ściśle związany z konstruowaniem systemu szkolenia trenerów w naszym kraju.

Refleksje po Kongresie Nauki ITTF w Budapeszcie

Ponad 213 osób z 29 krajów, z 4 kontynentów zgłosiło ponad 100 abstraktów – to powinno zapewnić interesującą dyskusję między uczestnikami – powiedział Prezydent ITTF, Thomas Weikert, witając uczestników 16 Kongresu Nauki ITTF.

FUNdamenty 1 dla dzieci w Serocku

Przy znaczącej pomocy Rodziców i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Serocku odbyły się Warsztaty dla dzieci uczestniczących w Programie FUNdamenty 1.

Jan Ciepiał: rewolucje w historii tenisa stołowego

Historia ludzkości pełna jest przykładów, że rewolucje stanowią paliwo postępu. Działo się tak w nauce, dzieje się tak w sporcie. A jakie rewolucje wydarzyły się w tenisie stołowym i jak ukształtowały ping-pong? Artykuł Jana Ciepiała.

Szkolenie dla trenerów. Trening fizyczny w tenisie stołowym

Cele szkolenia. Po szkoleniu będziesz dysponował poszerzoną i pogłębioną podstawową wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi potrzebnymi do zaplanowania, realizacji oraz weryfikowania rocznego cyklu treningu fizycznego w tenisie stołowym dla...

Szkolenie dla trenerów. Trening taktyczny w tenisie stołowym

Cele szkolenia. Po szkoleniu będziesz dysponował poszerzoną i pogłębioną podstawową wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi potrzebnymi do zaplanowania, realizacji oraz weryfikowania rocznego cyklu treningu taktycznego w tenisie stołowym dla...

Nagrody dla trenerów tenisa stołowego w Serocku

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, która miała miejsce w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku 9 listopada 2018, wśród zasłużonych dla miasta osób znaleźli się Trenerzy tenisa stołowego, którzy z rąk Burmistrza Pana Sylwestra Sokolnickiego...

Konferencja na temat systemu szkolenia w gminie Serock

13 października 2018 odbyła się konferencja z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 65-lecia KS „Sokół” Serock.Tematem konferencji były „Ogólne przesłanki do budowy systemu szkolenia w piłce nożnej i tenisie stołowym” w Serocku.Tenis...

FUNdamenty 2 w Czechowicach-Dziedzicach 5-6-7.10.2018

5-6-7  października odbyła się pierwsza część szkolenia dla trenerów FUNdamenty 2 w Czechowicach - Dziedzicach. Wpisy na stronach facebookowych klubów: Dolnobrzeska Szkółka Tenisa Stołowego - Marek Chrabąszcz7 października o 21:04 Tuji (突击), gongda (攻打)...

Kilka osobistych refleksji na temat Narodowego Programu Rozwoju TS (2)

Narodowy Program Rozwoju Tenisa Stołowego 2018-2033 został oparty na FUNdamentach, którego twórcą jest pan Jerzy Grycan, czy to oznacza, że liderami wdrażania wspominanego programu są osoby które przeszły szkolenie w ramach FUNdamentów, lub uzyskały akceptację FUNdamentów?

Lekcja tenisa stołowego po mistrzowsku

Oto garść refleksji trenera Huberta Spychały po warsztatach w Czechowicach- Dziedzicach pt. „Jak prowadzić lekcję tenisa stołowego po mistrzowsku”

Tomasz Szary o FUNdamentach 5

W Czechowicach-Dziedzicach odbyły się pierwsze warsztataty FUNdamenty 5 dotyczące taktyki gry i strategii taktycznych w różnych stylach gry.

FUNdamenty 1 w Koszalinie – druga edycja

22-24 września 2017 w Koszalinie odbyła sie pierwsza część Warsztatów dla trenerów. Marcin Marczak i Daniela Gazicka – uczestnicy poprzedniej edycji FUNdamenty 1 w tym mieście – również brali udział i wnieśli duży wkład w organizację i jakość szkolenia.

FUNdamenty 5 po raz pierwszy!

Zapraszamy trenerów na szkolenie dotyczące taktyki gry, świadomości taktycznej i kształtowania różnych stylów gry. Czechowice- Dziedzice, 6-8 października 2017.

FUNdamenty 3 w Brzegu Dolnym

Zakończyliśmy 40-godzinne szkolenie “FUNdamenty 3. Od marzenia do mistrzostwa. Przygotowanie psychiczne w tenisie stołowym”. Drugi warsztat: 1-3 września 2017.

Refleksje Piotra Ciszaka po obozie w Luboniu

Moja praca na obozach FUNdamentów była zawsze cenną lekcją. Każdy obóz ma swoją specyfikę i nigdy nie można przewidzieć co się wydarzy. Podobnie jak podczas gry, ważne jest dostosowanie do rzeczy, które są nieprzewidywalne.

Przygoda z FUNdamentami. Refleksje trenerskie Jana Ciepiała

Każda przygoda zaczyna się w jakimś miejscu i czasie. Czasami trwa krótko, czasami długo,  a bywa że kiełkuje jak Ziarno, które wyda plon dopiero w przyszłości… Moja przygoda z ,,Fundamentami’’ zaczęła się dużo wcześniej, niż aktywność na warsztatach.

Wizyta w Wielkopolskim Parku Narodowym

Zapraszamy na fotoreportaż z drugiej wycieczki, która odbyła się 7 sierpnia 2017 podczas obozu Integralnego Tenisa Stołowego w Luboniu. 

Przedstawienie Piraci i pobyt na pływalni

Tak bawiliśmy się w Limanowej pewnego popołudnia wolnego od treningu podczas drugiego turnusu obozu ITS. Odwiedzili nas aktorzy z Krakowa z przedstawieniem „Piraci”.

Patryk Pyśk na Mistrzostwach Europy

Kibicujemy Patrykowi, który uczestniczył we wszystkich obozach Integralnego Tenisa Stołowego, a obecnie jako uczestnik Kadry Narodowej Kadetów wziął udział w Mistrzostwach Europy w Portugalii.

FUNdamenty 3 w Brzegu Dolnym

23-25 czerwca 2017 odbyły sie warsztaty dla trenerów “Trening mentalny w tenisie stołowym”. Zdjęcia pochodzą ze strony: Dolnobrzeska Szkółka Tenisa Stołowego – Marek Chrabąszcz.

Fundamenty 1 w Grodzisku Mazowieckim

25-27 marca 2017 w Grodzisku Mazowieckim odbyła się kolejna edycja warsztatów dla trenerów FUNdamenty 1. Zgodnie z tradycją odświeżania wiedzy, na zajęciach pojawili się również goście.

FUNdamenty 4 w Serocku – drugi zjazd

18-19 marca 2017 odbył się drugi zjazd uczestników szkolenia dla trenerów FUNdamenty 4. Celem programu jest rozwinięcie przez trenerów wiedzy i umiejętności związanych z budowaniem systemów szkolenia dla dzieci i młodzieży w tenisie stołowym.Zdjęcia:...

Piotr Ciszak o zimowym obozie ITS

Trener Piotr Ciszak  i Patryk Pyśk w Starostwie Powiatowym w Poznaniu zostali docenieni podczas uroczystości wręczania Nagród Sportowych dla najlepszych zawodników i trenerów.

FUNdamenty 4 w Serocku

13-15 stycznia 2017 w Serocku odbył się pierwszy warsztat FUNdamenty 4 – Budowanie systemu szkolenia w tenisie stołowym. 

Warsztaty w Czechowicach-Dziedzicach

14-16 października 2016 w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Warsztaty FUNdamenty 0 „Trening fizyczny dla tenisistów stołowych” .

Garść refleksji Piotra Ciszaka przed nowym sezonem

Cieszę się bardzo z tego, że mam też swój mały wkład w program FUNdamenty. Każdy z nas dokłada swoją cegiełkę do integralnego systemu szkolenia. Dzieci z Fundamentów osiągają sukcesy w Polsce.

Spotkanie z trenerem Stanisławem Golonką

Podczas drugiego turnusu obozu ITS w Limanowej mieliśmy przyjemność gościć ciekawego człowieka – trenera narciarstwa biegowego Pana Stanisława Golonkę, który trenerom FUNdamentów opowiedział o metodach pracy i sukcesach szkoleniowych.

Tenisiści w nowym poznańskim ZOO

Kochamy i podpatrujemy zwierzęta, bo tenisista stołowy musi być: szybki jak impala, gibki jak gibbon, odważny i waleczny jak lew pełen gracji jak antylopa, uważny i czujny jak tygrys, bystry jak sokół, lekki jak motyl.

Nie ma jak w Luboniu

Zjechali się młodzi tenisiści stołowi z różnych części Polski. Trzeci tego lata obóz Integralnego Tenisa Stołowego właśnie się rozpoczął.

Refleksje Piotra Ciszaka po obozie w Limanowej

Mój 10 jubileuszowy, jak i każdy poprzedni obóz FUNdamentów, był dla mnie innym doświadczeniem. Cieszy mnie, że po obozie czuję sporą dawkę motywacji do dalszej pracy w celu wyszkolenia zawodników na światowym poziomie.

Pożegnania nastał czas

Rozdanie dyplomów, występy artystyczne i wpólne zdjęcie z I turnusu w Limanowej 2016.

Koreańska drużyna marzeń

Podczas I turnusu obozu ITS w Limanowej obejrzeliśmy piękny koreański film fabularny opowiadający prawdziwą historię o wspólnym występie dwóch zespołów: z Korei Południowej i Korei Północnej jako reprezentacji zjednoczonej Korei na 41 Mistrzostwach Świata w tenisie stołowym w Tokio w 1991 roku.

FUNdamentaliści na podium

FUNdamentaliści na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaczek i Żaków w Międzyzdrojach 4-5 czerwca 2016.

Wspomnienie o Jacku Mielewczyku

Zapraszamy osoby które pamiętają Jacka, które trenowały i grały z nim, o podzielenie się swoimi wspomnieniami.

Integracja Integralnych

Podsumowanie ankiety osób zainteresowanych teorią i praktyką integralną oraz jej zastosowaniem.

FUNdamenty 1 w Toruniu

22-24 kwietnia 2016 w Toruniu odbył się pierwszy warsztat szkoleniowy dla trenerów FUNdamenty 1.

FUNdamenty 1 w Drzonkowie

Szkolenie dla trenerów i instruktorów tenisa stołowego – zapraszamy na pierwszy warsztat.

Konferencja w Książenicach

3 lutego 2016 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Superligi, na którym został zaprezentowany program FUNdamenty przez Jerzego Grycana, Tomasza Redzimskiego, Mariusz Pyśka, Pawła Szelińskiego i Tomasza Szarego.

Nagroda dla trenera

Luboński “Siewca Roku” w kategorii sport trafił do rąk trenera Mariusza Pyśka. Gratulujemy!

Obozy Integralnego Tenisa Stołowego

Tak spędzaliśmy czas poza halą treningowąPłynęliśmy po morzu, wspinaliśmy się pod górę, byliśmy głęboko pod ziemią, odwiedziliśmy wiele muzeów, zachwycaliśmy się pięknymi widokami, podziwialiśmy zwierzęta, a przede wszystkim spotkaliśmy wielu ciekawych...

Lekcja patriotyzmu

Pan Stanisław Golonka jest żywą historią szkolnictwa w Limanowej i współautorem „Próby limanowskiej” -programu szkoleniowego narciarstwa biegowego. Ta ziemia wydała dziewięciu olimpijczyków m.in. Justynę Kowalczyk.

Uroki zimy w Limanowej

Obóz zimowy. Popołudnie wolne od treningu miło spędziliśmy na rancho w Laskowej Załpie.

Minęło 7 lat Integralnego Tenisa Stołowego

Od wielu czytelników i uczestników różnych szkoleń otrzymywałem bardzo pozytywne informacje zwrotne i recenzje. Jednocześnie Internet stał się polem dyskredytowania w przybliżeniu wszystkiego, co jest związane z integralnym tenisem stołowym przez anonimowych autorów (lub autora?).

Wspaniały Rok 2015 w Czechowicach-Dziedzicach

“Dzięki Wam to był wspaniały 2015 rok! Dlaczego? Czy w czymkolwiek poczyniliśmy krok naprzód? Liczba trenujacych dzieci rok temu to 18 – osób, dziś 45! Najmłodszy zawodnik rok temu to 8-latek, dziś trenuje 20 dzieci w wieku 6 lat!

Obóz Integralnego Tenisa Stołowego w Limanowej

Nasz obóz w Limanowej 17-23 stycznia 2016 został zatwierdzony w Kuratorium Oświaty przy Ministerstwie Edukacji Narodowej i otrzymał sygnaturę: MAZ/78/20151215 Jeszcze można dołączyć, zapraszamy!

Zakończyły się FUNdamenty 1 w Strzelinie

Od lewej: Monika Cymbor, Jerzy Grycan, Zygmunt Sutkowski – Prezes (obecnie honorowy) Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, Bogusław Szandała, Anna Bednarska-Wnęk, Piotr Bereziuk, Edyta Walawender, Sławomir WnękPrzyszłość strzelińskiego tenisa...

III Grand Prix Starosty Sierpeckiego w Jeżewie

Od sierpnia do listopada 2015 roku rozgrywano na hali imienia Andrzeja Grubby w Jeżewie III Grand Prix Starosty Sierpeckiego. Łącznie odbyły się cztery turnieje, które wyłoniła najlepszych zawodników i zawodniczki w kategorii żak i młodzik.

FUNdamenty 1 w Luboniu i Strzelinie

27-29 listopada zapraszamy na szkolenie dla trenerów FUNdamenty 1 w Luboniu (I warsztat) oraz 4-6 grudnia na FUNdamenty 1 w Strzelinie (II warsztat).

Szkolenie FUNdamenty 1 w Józefowie cz.II

Trener Paweł Chułerański prowadzi zajęcia w hali sportowej w Józefowie. 9-11 października zapraszamy trenerów na FUN1 moduł 6-10. Uwaga: zmiana terminu!

Sukces Lubonian

Dużym sukcesem zakończył się Ogólnopolski Półfinał Mini Olympic Games 2015 (Mistrzostwa Polski do lat 12) odbywający się w niedzielę 13 września w Gniewie.

Atrakcje Jeżewa w kolorze orange

Jezioro Urszulewskie 21 sierpnia 2015 . Wycieczka podczas obozu ITS w Jeżewie. Bohaterem tego dnia  był Andrzej Nadrowski, trener tenisa stołowego, znawca sportów wodnych i ratownik WOPR w jednej osobie.

Tomasz Szary o obozie Międzyzdroje 15-25 lipca

U zawodników z którymi miałem przyjemność pracować już na pierwszych treningach można było zauważyć duże rozumienie technik w swoim stylu gry, znajomość silnych i słabych stron, rozwiniętą świadomość swojego ciała oraz swobodę w komunikacji.

Piotr Ciszak o obozie w Międzyzdrojach

11 lipca zakończył się pierwszy turnus obozu Integralnego Tenisa Stołowego. Zapraszamy na pierwszą relację z obozu i pierwszą porcję zdjęć.

Takiego turnieju jeszcze nie było! Podsumowanie Pingla Cup

Miłosz Redzimski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), uczestnik programu „FUNdamenty, od marzenia do mistrzostwa” wygrał turniej w konkurencji chłopców,  w konkurencji dziewcząt wygrała Wiktoria Wróbel z LTSR Buczek.

Tomasz Redzimski zaprasza na Pingla Cup

Mam taką naturę, że szukam rzeczy nowych, świeżych, czegoś co wykroczy poza nasze dotychczasowe doświadczenia, czegoś co mogłoby Was bardziej zainteresować. I teraz nadarza się okazja! Organizujemy I Ogólnopolski Turniej Skrzatów : “Pingla Cup”.

Warsztaty FUNdamenty PF w Krakowie

W dniach 5-7 czerwca 2015 odbędą się warsztaty w całości poświęcone treningowi fizycznemu dla tenisistów stołowych. 

FUNdamenty

Zapraszamy do zapoznania się z programem i grafikiem warsztatów Integralnego Tenisa Stołowego, które odbędą się w Strzelinie, Tarnobrzegu, Czechowicach-Dziedzicach, Jarosławiu oraz Krakowie.

Otwarty dzień tenisa stołowego w Pszczynie

W ramach projektu zorganizowano imprezę, która na celu miała integrację środowiska związanego z tenisem stołowym oraz prezentację programu FUNdamenty autorstwa Jerzego Grycana.

Pozdrowienia z Zabrzega

W ostatnią sobotę w Zabrzegu odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców. Na starcie stanęło ponad stu zawodników – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Trwa obóz zimowy w Limanowej

Uczestnicy obozu szkoleniowego Integralnego Tenisa Stołowego “Od marzenia do mistrzostwa” w Limanowej 15-21.02.2015  cz. I

Wycieczka do Bochni

Podczas zimowego obozu Integralnego Tenisa Stołowego zwiedziliśmy kopalnię soli w Bochni.

Spotkanie w Janówku

W dniach 30.01-01.02.2015 odbyły się Warsztaty dla trenerów FUNdamenty 2.

Lato 2015

W tym roku planujemy 2 turnusy w Międzyzdrojach, obóz w Luboniu oraz w Jeżewie.

Wyniki badań Trevora Browna

Przez cały lipiec 2014 na naszych obozach w Międzyzdrojach towarzyszyli nam Trevor Brown i jego asystentka Nat O’Keefe, którzy prowadzili badania i trening mózgu. Trevor podzielił się z nami wynikami tych badań.

Pracowici Lubończycy

W wolne dni w okresie 19 grudnia-4 stycznia trenerzy Mariusz Pyśk i Piotr Ciszak poprowadzili warsztaty szkoleniowe.

Łapacz do piłek

Hubert Spychała poleca oryginalny łapacz do piłek własnej konstrukcji – lekki, prosty w obsłudze i co najważniejsze – tani!

Propozycje Integralnego Tenisa Stołowego w 2015 roku

To dzięki Tobie w ubiegłorocznym cyklu szkoleń i warsztatów udało nam się zrealizować wszystkie najważniejsze cele. Np. w programie FUNdamenty 1 uczestniczyło już ponad 100 osób. Akcja letnia zakończyła się dużym postępem szkoleniowo-organizacyjnym.

Życzenia

W Nowym Roku życzę nam wszystkim tworzenia lepszego świata tenisa stołowego w każdej naszej szkółce.

Szkolenie w Lesznie

Trenerzy Mariusz Pyśk, Hubert Spychała i Piotr Ciszak poprowadzili warsztat dla nauczycieli wf-u w Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. W prezentacjach przy stole brał udział również Patryk Pyśk.

Październikowy warsztat w Krakowie

Drugi w sezonie 14/15 warsztat szkoleniowy FUNdamentów w Małopolsce przeprowadziliśmy 18 października w obiektach Bronowianki Kraków.

Warsztaty FUNdamentów w Czechowicach-Dziedzicach

18 października w Czechowicach – Dziedzicach odbyły się warsztaty tenisa stołowego w ramach programu FUNdamenty. Grupy treningowe prowadziło trzech trenerów programu – Dagmara Chmielniak, Janusz Friebe i Tomasz Szary.

Rafał Utylski o Grand Prix Polski Młodzików

Dwaj zawodnicy Akademii Sportu Progres brali udział w pierwszym Grand Prix Polski Młodzików. Wojciech Górecki dzięki zwycięstwie w turnieju wojewódzkim miał bezpośredni awans do czołowej 64 w Polsce.

Brawo Skrzatki!

Ola i Zuzia – uczestniczki FUNdamentów – wygrały Turniej Skrzatek w Wielkopolsce.

Warszawa 4 października 2014 Blue City

FUNdamenty zostały zaproszone przez SUPERLIGĘ TENISA STOŁOWEGO „Wschodzący Białystok” do wzięcia udziału w imprezie promującej nasz sport.

Warsztat FUNdamentów dla dzieci w Krakowie

Tenisiści stołowi z siedmiu klubów spotkali się na wspólnym treningu. W sobotę, 27 września w obiektach Bronowianki Kraków spotkaliśmy się na pierwszym w tym sezonie warsztacie szkoleniowym FUNdamentów w Małopolsce.

Paulina Karaś o obozie w Luboniu

Obóz w Luboniu był pierwszym obozem, w którym uczestniczyłam po przystąpieniu do programu FUNdamenty (FUNdamenty w Koszalinie. Od marzenia do Mistrzostwa ). Bardzo ważne dla mnie było, aby wiedzę jaką otrzymałam na warsztatach w Koszalinie móc przełożyć na praktykę pod okiem najlepszych trenerów.

Przemyślenia Joanny Drygas po obozie w Luboniu

Na wstępie pragnę serdecznie podziękować Trenerowi Jerzemu Grycanowi za możliwość uczestnictwa w obozie FUNdamentów zorganizowanym w Luboniu. Pierwszy raz miałam okazję w pełnym zakresie uczestniczyć w takim zgrupowaniu. Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno organizacji zajęć, profesjonalizmu Trenerów oraz wysokiej dyscypliny Zawodników.

Refleksje Anetki i Wiktora po obozie w Luboniu

– Polecam ten obóz każdemu, kto chce podnieść swoje umiejętności i dla kogo praca nie jest obca. Panuje tutaj dyscyplina, która pomaga zachować koncentrację – mówi Aneta Kula.

Refleksje Pawła Szelińskiego. Międzyzdroje 15-25.07

W tym roku uczestniczyłem w drugim turnusie obozu w Międzyzdrojach. Już kilka lat współpracuję z trenerem Jurkiem Grycanem oraz trenerami z programu FUNdamenty i mam możliwość uczestniczenia w obozach.

Komentarz Magdaleny Górowskiej

Po raz czwarty Integralny Tenis Stołowy organizuje w ramach programu FUNdamenty szkoleniową akcję letnią dla dzieci – cykl obozów tenisa stołowego. W lipcu w Międzyzdrojach trenowaliśmy przez 20 dni. 15-25 sierpnia 2014 r. w Luboniu pod Poznaniem odbędzie się trzeci obóz tegorocznego cyklu.

Rafał Utylski – kilka słów o Międzyzdrojach

Miałem możliwość uczestniczyć po raz drugi w obozie organizowanym przez Jerzego Grycana FUNdamenty „Pierwsze kroki od marzenia do mistrzostwa”. Każdy obóz to wyzwanie dla zawodników i trenerów. Zawodnicy w sposób metodyczny według systemu szkoleniowego...

Międzyzdroje 15-25 lipca 2014. Komentarz Piotra Ciszaka

Wczoraj zakończyłem 11-dniowy obóz tenisa stołowego w Międzyzdrojach. Był to dla mnie bardzo udany obóz. Wiele się wydarzyło. Dziękuję Wszystkim uczestnikom za fantastyczne przeżycia i mam nadzieję, że jeszcze wiele razy się spotkamy.

Międzyzdroje 1-11 lipca 2014. Komentarz Tomasza Szarego

Z uczestnictwem w moim pierwszym obozie w FUNdamentach wiązałem duże oczekiwania zarówno jako szansą na poprawę moich kompetencji trenerskich, ale również rozwój motywacji, umiejętności i zdobycia nowych doświadczeń dla dzieci z mojego klubu. Nie zawiodłem się.

Refleksje Kamili Kajniak po obozie w Międzyzdrojach

Od 1 do 11 lipca grupa zawodników CKiS Skawina wraz z trenerem uczestniczyła w obozie sportowym organizowanym przez Trenera Jerzego Grycana zgodnie z programem “FUNdamenty – Od marzenia do mistrzostwa”.

Szkolenie dla trenerów F1 w Czechowicach-Dziedzicach

20-22 czerwca 2014 odbyła się druga część warsztatów FUNdamenty1. Siedmioro trenerów otrzymało certyfikaty potwierdzające kompetencje do prowadzenia i organizowania szkolenia dla dzieci na wstępnym poziomie wg standardów Integralnego Tenisa Stołowego.

FUNdamenty w Koszalinie

W dniach 13-15 czerwca 2014 odbył się pierwszy warsztat szkoleniowy dla trenerów FUNdamenty 1.

Zwycięstwa FUNdamentalistów

Trenerzy Mariusz Pyśk, Hubert Spychała, Rafał Utylski, Stanisław Ocłoń i Michał Nowak odnieśli sukces na Mistrzostwach Wielkopolski i Małopolski. Złoty i srebrny medal wywalczył Damian Korczak reprezentujący klub AS Progres Kraków, podopieczny Trenerów Rafała Utylskiego i Stanisława Ocłonia. W grze pojedynczej został wicemistrzem Małopolski Żaków, a w grze podwójnej zwyciężył w parze z Jakubem Bieńczyckim z KS Podwawelski Kraków.

Sukces Czechowiczan

Mistrzostwa Śląska Skrzatów i Skrzatek w Pszowie. Podopieczni Trenera Tomasza Szarego zajęli dwa I miejsca w Mistrzostwach Śląska Skrzatów i Skrzatek, które odbyły się w Pszowie.

Sukces Lubończyków

5 medali podczas Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek i Młodzików 2014 w Poznaniu zdobyli zawodnicy z Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego.

FUNdamenty 2 w Skawinie

Rozpoczęło się szkolenie FUNdamenty 2 w Skawinie. 25-27 kwietnia odbyły się trzydniowe warsztaty, w których uczestniczyło 8 nowych trenerów oraz Magdalena Górowska, która od kilku lat szkoli dzieci na poziomie zarówno FUNdamentów 1, jak i FUNdamentów 2.

Spotkanie z gwiazdami

Od lewej: Jean-Michael Saive, Jean-Philippe Gatien i Joergen Persson w towarzystwie młodej Bogorii:  Martyny Lis, Jakuba Lisa i Miłosza Redzimskiego  Tomasz Redzimski o Warsztatach  tenisa stołowego w Białymstoku podczas „Grubba Polish Champions”.

Integralna Europejska Konferencja

8-11 Maja 2014 w Budapeszcie odbędzie się pierwsza Integralna Europejska Konferencja pod hasłem: ”The Emergence of Integral Consciousness in Europe” (Pojawienie się integralnej świadomości w Europie).

Wielkanoc

Najlepsze Życzeniaz okazji Świąt Wielkanocnych!

FUNdamenty 1 w Skawinie

21-23 marca odbył się w Skawinie drugi warsztat rocznego szkolenia dla trenerów FUNdamentów 1 Skawińskie FUNdamenty 1.

FUNdamentaliści w Mistrzostwach Polski

Uczestnicy programu FUNdamenty po raz pierwszy startowali i uzyskali bardzo dobre wyniki w MISTRZOSTWACH POLSKI ŻACZEK I ŻAKÓW, które odbyły się 21-23 marca 2014 w Gniewie.

Tenis stołowy łączy pokolenia

16 marca 2014 r. o godzinie 10 przy ul. Kilińskiego w Grodzisku Mazowieckim odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci ze szkółek,  które są prowadzone przez trenerów miejscowego klubu sportowego Bogoria w pobliskich szkołach.

VI Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy na VI Warsztaty tenisa stołowego dla dzieci, które odbędą się w Serocku 29-30 marca 2014.

III Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików 2014

Podopieczni trenera Mariusza Pyśka z LKTS Lubanta Luboń, uczestnicy programu FUNdamenty W III Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików, który odbył się w Czarnkowie 2 marca 2014 zwycięzcami okazali sięZuzanna Sułek i Patryk Pyśk.

Relacja z V Warsztatów w Jeżewie

“Jak przygotować się do swoich pierwszych zawodów”.  V Warsztaty dla dzieci odbyły się w Jeżewie 27 II – 2 III 2014.

Szkolenie dla trenerów w Skawinie

W dniach 21-23 lutego 2014 w Skawinie odbędzie się pierwszy warsztat, podczas którego przeprowadzonych zostanie 5 pierwszych modułów FUNdamenty 1.

V Warsztaty dla dzieci w Jeżewie

„Jak przygotować się do swoich pierwszych zawodów” Zapraszamy na V Warsztaty dla dzieci, które tym razem odbędą się w Jeżewie 27 II – 2 III 2014.

IV Warsztaty w Serocku w obiektywie

W IV Warsztatach dla dzieci w Serocku, które odbyły się 25-26 stycznia 2014 udział wzięło 11 zawodników z Mazowsza i Wielkopolski.

IV Warsztaty tenisa stołowego dla dzieci

IV Warsztaty tenisa stołowego dla dzieci odbędą się 25 i 26 stycznia 2014 w Serocku. Zapraszamy uczestników FUNdamenty a także wszystkich chętnych, którzy pragną doskonalić swoją grę.

FUNdamenty 1 w Działdowie

17-19 stycznia 2014 odbędzie się szkolenie dla trenerów tenisa stołowego FUNdamenty 1 w Działdowie.

Życzenia

Życzenia dla wszystkich miłosników Integralnego Tenisa Stołowego.

II Warsztaty w Serocku w obiektywie

Wszystkie zdjęcia zostały zrobione podczas ostatniej fazy treningu, godzinę przed zakończeniem II Warsztatów tenisa stołowego dla dzieci w Serocku wg programu FUNdamenty “Od marzenia do mistrzostwa”. Warszataty odbyły się 21-22 grudnia 2013.

Warsztaty w Poznaniu

Warsztaty szkoleniowe w Poznaniu “Rozwój mistrzostwa techniczno-taktycznego zawodnika w tenisie stołowym” dla trenerów instruktorów, nauczycieli.

II Warszataty dla dzieci w Serocku

II Warsztaty tenisa stołowego dla dzieci odbędą się 21 i 22 grudnia w Serocku. Zapraszamy uczestników FUNdamenty a także wszystkich chętnych, którzy pragną doskonalić swoją grę.

Lubońskie dzieci najlepsze w Wielkopolsce

Wielkim sukcesem najmłodszych tenisistów stołowych z LKTS Lubanta Luvena Luboń zakończyło się I Grand Prix Wielkopolski, które odbyło się 20 października w Krzyżu Wielkopolskim. W zawodach uczestniczyło pięcioro dzieci z naszego klubu i wszyscy zajęli miejsca na podium. W kategorii Skrzat (do 2 klasy SP): Julia Gładysz i Damian Pyśk, w kategorii Żak (3-4 klasa SP): Weronika Dombka, Zuzia Sułek i Patryk Pyśk.

Skok Młodzików

Magdalena Górowska o udziale swoich podopiecznych w 1 GRAND PRIX POLSKI MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW BILCZA (woj. świętokrzyskie) 27-29.09.2013

FUNdamentaliści w Bilczy

Uczestnicy programu FUNdamenty z różnych stron Polski spotkali się na 1 GRAND PRIX POLSKI MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW BILCZA (woj. świętokrzyskie) 27-29.09.2013. W turnieju wzięło udział  prawie 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Tenis stołowy – sport dla geniuszy?

W jaki sposób połączyć właściwy rozwój fizyczny i emocjonalny? Naukowcy są w tym temacie zgodni – należy grać w tenisa stołowego! Zaskakujące? 

Zwycięstwo Mateusza Zalewskiego

W dniu 22 września 2013 r. w Warszawie odbył się I Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego w kategorii „SKRZAT”, (2005 r. i młodsi), w którym I miejsce zdobył Mateusz Zalewski podopieczny trenerów Antoniego Wieczorka i Zbigniewa Chodkowskiego. Mateusz jest uczestnikiem programu FUNdamenty i podczas wakacji trenował pilnie na obozie w Jeżewie.

Jeżewo w ocenie uczestników cz. I

Wypowiedzi uczestników obozu Integralnego Tenisa Stołowego w Jeżewie 2013 spisane na podstawie wywiadów udzielonych trenerowi Jerzemu Grycanowi.

Turniej w Dusseldorfie

W dniach 30.08 – 01.09.2013 w Dusseldorfie odbyła się 24 edycja największego młodzieżowego turnieju tenisa stołowego Andro Kids Open.

Serockie FUNdamenty dla trenerów

Zakończyły się kolejne warsztaty FUNdamenty na Mazowszu. W dniach 30.08 – 01.09 w Serocku odbył się drugi cykl warsztatów FUNdamenty 1 na Mazowszu sponsorowany przez Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego.

FUNdamenty na Mazowszu dla dzieci

Zgodnie z planem współpracy Wydziału Szkolenia MZTS, Gminy Serock oraz Integralnego Tenisa Stołowego tydzień temu w Serocku zakończyliśmy cykl warsztatów FUNdamenty na Mazowszu dla 12 trenerów. Obecnie kontynuujemy program szkoleń trenerów oraz ich dzieci rozpoczynając cykl konsultacji i zgrupowań dla żaków i skrzatów (2003 r. i młodsi).

Stypendystki

Uczestniczki FUNdamentów, trenujące w LKTS Lubanta Luboń pod okiem trenera Mariusza Pyśka, Maja Zielińska i Zuzia Sułek otrzymały stypendium Miasta Lubonia.

Relacje uczestników akcji Lato 2013

Fotoreportaże i wywiady z uczestnikami obozów Integralnego Tenisa Stołowego w Międzyzdrojach, Jeżewie, Rzucewie i Luboniu.Proszę kliknąć w

Obóz w Luboniu 2013 odsłona druga

Podczas obozu szkoleniowego Integralnego Tenisa Stołowego w Luboniu odwiedziliśmy Muzeum wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Obóz w Luboniu 2013 odsłona pierwsza

Zdjęcia z treningów oraz uroczystości rozdania dyplomów na zakończenie obozu szkoleniowego “Pierwsze kroki od marzenia do mistrzostwa w tenisie stołowym”.

Wywiad z Tomaszem Krzeszewskim

Specjalny gość Tomasz Krzeszewski  trener Kadry Narodowej seniorów odwiedził obóz Integralnego Tenisa Stołowego w Jeżewie.

Do zobaczenia w Luboniu (2)

Trener Dariusz Budzich z Bogorii Grodzisk dzieli się swoimi refleksjami po kolejnym rocznym cyklu FUNdamentów.

Do zobaczenia w Luboniu

Refleksje trenera Tomasza Redzimskiego po rocznym szkoleniu FUNdamenty 2 w Grodzisku.

Hubert Spychała o obozach w Międzyzdrojach i Jeżewie

Obóz w Międzyzdrojach był moim pierwszym obozem letnim odkąd jestem w programie FUNdamenty, wcześniej brałem udział w dochodzeniowym obozie zimowym w Luboniu. Już wtedy byłem zdumiony zupełnie innym poziomem pracy szkoleniowej.

Sukces podopiecznych Magdaleny Górowskiej

15 czerwca 2013 roku w Skawinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w kategorii wiekowej Skrzatów. Wystartowała w nich trójka uczestników programu FUNdamenty reprezentujących Uczniowski Klub Sportowy „Matt” z Krakowa: Anna Kopacka, Bartłomiej Susuł, Paweł Kopacki.

FUNdamenty na Mazowszu

UWAGA Trenerzy z Mazowsza! Zgodnie z decyzją MZTS odbędą się dwa 3-dniowe warsztaty szkoleniowe “FUNdamenty od marzenia do Mistrzostwa” dla trenerów Mazowsza.

Magdalena Górowska o Mini Olympic Games w Warszawie

Uczestnicy programu FUNdamenty debiutowali w ogólnopolskich zawodach dla dzieci MINI OLYMPIC GAMES w Warszawie 8-9.06.2013. Uzyskali następujące wyniki: Mateusz Zębala z Krakowa- miejsce V-VIII, Artur Michalczyk z Grodziska Mazowieckiego- miejsce IX, Maja Zielińska z Lubonia – miejsce X.

Sukcesy FUNdamentalistów z Lubonia

Kolejne sukcesy dzieci, które uczestniczą w programie FUNdamenty. Tym razem w Wojewódzkim Turnieju Skrzatów i Żaków w Gnieźnie – 1.06.2013 r.

Festiwal Tenisa Stołowego w Niepołomicach

Trener Bogdan Kukla oraz UKS “TopSpIn” Wola Batorska zaprasza z okazji XXII Dni Niepołomic 2013 na Festiwal Tenisa Stołowego. XXII Dni Niepołomic, 25 maja 2013 r.

Tomasz Redzimski – komentarz po finale Pucharu ETTU

- W pierwszym pojedynku Pawła Fertikowskiego przeciwko Hou Yingchao ważne było aby obserwować rotację piłki i wykorzystać nadarzającą się okazję (wyższe podcięcie przeciwnika) do wykonania silnego ataku - mówi Tomasz Redzimski.W wypracowaniu dogodnej...

O finale Pucharu ETTU w Radio 7

Rozmowa Jarosława Wydry z Jerzym Grycanem o finale Pucharu ETTU pomiędzy zespołami Dartom Grodzisk Mazowiecki i UMMC Jekaterynburg który odbył się 14 kwietnia 2013 w Grodzisku Mazowieckim.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Wszystkim Sympatykom Integralnego Tenisa Stołowego najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, nieustającego entuzjazmu i spełnienia wszelkich marzeń z okazji Świąt Wielkanocnych!

Wywiad z Mariuszem Curem

“Trzy lata temu w Szkole Podstawowej w Janówku Pierwszym dzieci rozpoczęły treningi w tenisa stołowego.” Zapraszamy do wywiadu Gazety Wieliszewskiej z Mariuszem Curem.

Sukces Zuzi Sułek

Zuzanna Sułek zawodniczka LKTS Lubanta Luvena Luboń, podopieczna trenera Mariusza Pyśka, awansowała do Finału Ogólnopolskiego.

FUNdamenty w Krakowie

Zapraszam na warszataty tenisa stołowego “FUNdamenty1. Od marzenia do mistrzostwa”.

Podyplomowe studia w Wyższej Szkole Trenerów Sportu

Podczas Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w Ostródzie w dniach 1-3 marca 2013 roku Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego zatwierdził porozumienie o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Trenerów Sportu a PZTS.

Piotr Ciszak o FUNdamentach

– Uczestniczę w programie FUNdamenty Trenera Jerzego Grycana od września 2012 roku. Współpraca pozwala mi udoskonalić siebie i swój warsztat trenerski. Stale się doskonalę i rozwijam – mówi Piotr Ciszak.

Wywiad Tomasza Redzimskiego z Pawłem Fertikowskim

Na Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2013 w Ostródzie Paweł Fertikowski dotarł do ćwierćfinałów we wszystkich trzech konkurencjach (singiel, debel i mikst). W grze pojedynczej przegrał 2:4 ze swoim kolegą klubowym Robertem Florasem. Po zawodach jego trener klubowy zadał mu kilka pytań.

Wywiad Tomasza Redzimskiego z Robertem Florasem

Na IMP 2013 w Ostródzie Robert Floras wywalczył trzy medale: dwa złote w grze podwójnej z Danielem Górakiem (Bogoria Grodzisk) i grze podwójnej mieszanej z Magdaleną Szczerkowską (SKTS Sochaczew). Jego trener klubowy zadał mu kilka pytań po zakończonych zawodach.

Wywiad Tomasza Redzimskiego z Danielem Górakiem

Po IMP 2013 w Ostródzie i zwycięstwie Daniela Góraka w grze pojedynczej oraz grze podwójnej (z Robertem Florasem) trener Tomasz Redzimski zadał kilka pytań swojemy wychowankowi.

Otwarcie Uczniowskiego Klubu Sportowego w Janówku

Przy Szkole Podstawowej w Janówku powstał Uczniowski Klub Sportowy. Sekcję tenisa stołowego prowadzi trener Mariusz Cur, który wraz z zawodnikami bierze udział w programie szkoleniowym FUNdamenty.

15 kompetencji integralnego lidera

Z życzeniami wszystkiego najlepszego w Roku 2013 zapraszam do niezwykle interesującej i inspirującej relacji z badań największych mistrzów biznesu. Oto 15 kompetencji integralnego lidera.

O FUNdamentach z Marcinem Dąbrowskim

Na portalu Tomasz Lisa naTemat.pl został opublikowany wywiad Marcina Dąbrowskiego o FUNdamentach pod tytułem “Jerzy Grycan: Wyzywający się piłkarze to poziom jaskiniowców”.

Życzenia

Wszystkim sympatykom Integralnego Tenisa Stołowego życzymy Wesołych Świąt.

Ferie zimowe z tenisem stołowym

Uwaga! Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na obozie dochodzącym w Luboniu 14-18 stycznia 2013. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 696 557 718 lub 696 557 718.

World Tour 2012 w Poznaniu

Młodzi uczestnicy FUNdamentów pilnie kibicowali Mistrzom tenisa stołowego na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu.

Kampania wyborcza 2012 – refleksje o systemie szkolenia MOZTS-1

W trakcie kampanii wyborczej Marka Przybyłowicza zainicjowana została gorąca debata na temat programu wyborczego. Taka otwarta wymiana to dla mnie coś nowego w naszym kraju. Wypowiedziało się wielu ludzi zainteresowanych rozwojem i przełomem w funkcjonowaniu naszej głównej organizacji na Mazowszu – MOZTS.

Mini Cup w Drzonkowie

W Drzonkowie z udziałem 180 uczestników odbył się międzynarodowy turniej tenisa stołowego zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, Zielonogórski Klub Sportowy pod patronatem Akademii Tenisa Stołowego Lucjana Błaszczyka.

Najnowsze trendy w tenisie stołowym

Wraz z Bogdanem Kuklą zapraszamy trenerów, zawodników i sympatyków tenisa stołowego do Niepołomic pod Krakowem na spotkanie o najnowszych trendach w tenisie stołowym.

Rzucewo 2012. Refleksje uczestników

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami uczestników, które nagraliśmy podczas krótkich wywiadów na zakończenie obozu w Rzucewie.

Zostań trenerem II klasy

Wyższa Szkoła Trenerów Sportu wspólnie z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego podjęły się zorganizowania grupy studentów spośród zawodników tenisa stołowego.

Jeżewo 2012. Refleksje uczestników

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami uczestników, które nagraliśmy podczas krótkich wywiadów na zakończenie obozu w Jeżewie.

Rzucewo 2012. Relacja Zygmunta Borkowskiego

Od 1 do 11 sierpnia 2012 r. w malowniczej Osadzie nad Zatoką Pucką, Rzucewie, spotkali się młodzi adepci Integralnego Tenisa Stołowego z Polski oraz Francji. Zgrupowanie było okazją na podsumowanie całorocznej pracy dzieci i trenerów realizujących program „FuNdamenty”.

Jeżewo 2012. Fotoreportaż Lucyny Dąbrowskiej cz. 3

Obóz Integralnego Tenisa Stołowego w Jeżewie. Wycieczka nad jezioro. Dzięki naszemu trenerowi Andrzejowi Nadrowskiemu, który jest również ratownikiem, mogliśmy urzeczywistnić  marzenie o przejażdżce motorówką.

Pierwsze kroki od marzenia do Mistrzostwa

W dniach 17-27 lipca 2012 roku odbył się obóz tenisa stołowego organizowany przez Jerzego Grycana pt. “Pierwsze kroki od marzenia do Mistrzostwa w tenisie stołowym”.

Międzyzdroje 2012. Refleksje trenerów

Podążamy drogą Mistrzostwa i integralnego rozwoju. Zamierzamy stworzyć 1000 integralnych szkółek szkolenia wstępnego, 250 szkółek szkolenia podstawowego, 50 centrów szkolenia mistrzowskiego w tenisie stołowym dla miliona dzieci i młodzieży.

Miedzyzdroje 2012. Refleksje uczestników.

Jakie masz ogólne wrażenia po obozie? Co Ci się szczególnie podobało? Czego sie nauczyłeś? Co było nieprzyjemne? Takie pytania zadaliśmy uczestnikom naszego obozu. 

Ogólnopolski Turniej w Jeżewie

Szkolny Ludowy Klub Sportowy “Olimpijczyk” Jeżewo, uczestniczący w programie “FUNdamenty. Od marzenia do Mistrzostwa”, organizuje V Ogólnopolski Turniej im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym w kategoriach żaków, młodzików oraz Open.

Legionowski tenis powiatowy

Eliminacjami gminnymi szkoły podstawowe na Mazowszu rozpoczęły zmagania w tenisie stołowym. Szkoła Podstawowa w Janówku wygrywając etap  rozgrywek w gminie Wieliszew w kategorii dziewcząt i chłopców uczestniczyła w turnieju powiatowym. 

Tam, gdzie jest miłość…

Przygotowując się do startów głównych jakimi są mistrzostwa szkoły, rozgrywki gminne, w  ramach BPS dzieci z sekcji tenisa stołowego w Janówku uczestniczą w okolicznych turniejach. Sparingi na zawodach z innymi dziećmi pokazują chęć rywalizacji sportowej, opanowywanie stresu, motywują do pracy na treningach.

Świadomy biznes

Zapraszam wszystkich angielskojęzycznych sympatyków integralnego tenisa stołowego, także spoza programu FUNdamenty, do fascynującej serii rozmów z głównymi światowymi liderami integralnego biznesu.

Alfabet Lucjana Błaszczyka

Lucjan Błaszczyk od A do Z. Lider tenisistów stołowych ZKS Drzonków, w tym sezonie niepokonany w superlidze, opowiada nam o wspaniałej karierze, magicznym miejscu, planach, przyjaciołach i samochodach, którymi jeździł… Bagatela: 307 km/h!

100 lat dla PZTS!

Szanowny Solenizancie! Dziękuję za zaproszenie na uroczystość 80-lecia PZTS w Warszawie. Na uroczystości Prezes PZTS dr Ryszard Weisbrodt zainicjował celebrowanie pasma sukcesów PZTS związanych m.in. z odbytymi Mistrzostwami Europy 2011 w Gdańsku.

O systemie szkolenia – spotkanie w Gdańsku

27-28 grudnia na zaproszenie Wydziału Szkolenia PZTS prowadziłem 3 warsztaty dla 10-osobowej grupy trenerów kadr narodowych i ośrodkowych. Trzecie spotkanie dotyczyło systemu szkolenia.

O planowaniu szkolenia – spotkanie w Gdańsku

27-28 grudnia na zaproszenie Wydziału Szkolenia PZTS prowadziłem trzy warsztaty dla 10-osobowej grupy trenerów kadr narodowych i ośrodkowych. Drugie spotkanie dotyczyło planowania.

O treningu mentalnym – spotkanie w Gdańsku

27-28 grudnia na zaproszenie Wydziału Szkolenia PZTS prowadziłem 3 warsztaty dla 10-osobowej grupy trenerów kadr narodowych i ośrodkowych. W spotkaniu brali udział m.in. Prezes PZTS, pan Ryszard Weisbrodt, wiceprezes d/s szkolenia pan Tadeusz Szydłowski, oraz przewodniczący komisji szkolenia kadr PZTS pan Ziemowit Bańkosz. Pierwsze spotkanie dotyczyło treningu mentalnego w tenisie stołowym.

Turniej w Wieliszewie

Trener Mariusz Cur, od kilku miesięcy uczestnik programu “FUNdamenty. Od marzenia do mistrzostwa w tenisie stołowym” , dzieli się doświadczeniem udziału swoich wychowanków na amatorskim turnieju w Wieliszewie…

Prawidłowe podanie

Czy właściwie demonstrujemy prawidłowy serw na zajęciach nauki serwów? Czy wszystkie szkolone przez nas dzieci prawidłowo serwują na treningach i zawodach?